Kenttur Genel Koordinatörü Can Atacan, Robot Yatırımları Zirvesi’nde öne çıkarmayı planladıkları ürün ve uygulamaları anlattı. “Kenttur Mühendislik ve Pazarlama A.Ş. 1976 yılında kurulmuş köklü bir teknoloji firmasıdır. 50 yıla yaklaşan yolculuğunun son 15 yılında robotik çözümler sunuyor. Sektöre entegratör olarak girmesinin ardından distribütörlükle devam ediyor” diyen Can Atacan, “Halen dünyanın ilk ve lider kolaboratif robotu Univeral Robots, SCARA ve kartezyende dünya pazarını domine eden Yamaha Robot, konvansiyonel robot alanında ex-proof, taşıma, paletleme, kaynak dahil üç kg'dan 1500 kg'a kadar taşıma kapasitesi olan Kawasaki Robot ve kolaboratif mobil otonom robot MiR'in Türkiye distribütörü olarak hizmet veriyoruz. Zirvede tüm bu ürünlerimizle ilgili çeşitli çözümleri sunacak ve yenilikleri paylaşacağız” diye konuştu.

STANTTA ÖRNEK UYGULAMALAR

Can Atacan, fabrikaların üretimde bir yandan yüksek kalite ve verimlilik sağlamaları, diğer yandan maliyetlerini düşürmeleri için “robotlu üretim” projelerinde ne tür katkılar ve çözümler sunduklarına ilişkin ise şunları söyledi: “Distribütör firma olarak birlikte çalıştığımız entegratörlerimiz projeleri gerçekleştiriyorlar. Onların yapmış oldukları uygulamaların bir kısmını standımızda, ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Ayrıca kolaboratif robot Universal Robots ile ziyaretçilerimize programlama kolaylığını birebir deneyimleme olanağı sunacağız. Temsilcisi olduğumuz markalardan Yamaha Robot'un pil hücrelerinden EV bataryalara kadar üretim ve sonrasında da bertaraf aşamalarında sunduğu çözümleri anlatacağız. Yine Yamaha Robot tarafından üretilen, çok yüksek teknoloji ürünü olan ancak erişilebilir fiyatlı modüler elektrikli konveyör sistemini de tanıtacağız.

Yüksek hızlı ve hassasiyet gerektiren uygulamalara yönelik üretilmiş olan Yamaha scara robotlu hücremizde örnek uygulamamız olacak. Kaynak uygulamaları için çok verimli ve birçok özelliği standart olarak sunan Kawasaki kaynak robotları ile taşıma robotları standımızda yer alacak.”

Çinli Otomotiv Devi Robotik Sektörüne Adım Attı Çinli Otomotiv Devi Robotik Sektörüne Adım Attı

Editör: Haber Merkezi