Avrupa ve Türkiye’de Temiz Enerji Kullanımı Artıyor Avrupa ve Türkiye’de Temiz Enerji Kullanımı Artıyor

Konya Ticaret Odası Mesleki Eğitim Merkezi ve Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneğinin iş birliği sonucu kurulan “Kazan ve Basınçlı Kaplar” Eğitim ve Sınav Merkezi, gerçekleştirilen açılış töreniyle faaliyete geçti.

KTO Teknoloji ve Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Eğitim ve Sınav Merkezi’nin açılış etkinliğine; Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği Başkanı Cem Özyıldırım, KTO Başkanı Selçuk Öztrük ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Özyıldırım etkinlikte; cihaz operatörlerinin güvenlik ve enerji tasarrufundaki önemini vurgulayarak, atölyenin Konya ve Türk sanayisine katkılarını dile getirdi.  

KTO Başkanı Öztürk ise şunları dile getirdi; Eğitim ve Sınav Merkezi’nin Türkiye’nin sanayideki yükselişine ve nitelikli iş gücü ihtiyacına cevap verecek önemli bir adım olduğunu söyledi. Öztürk, mesleki eğitimin, ülkenin sanayi başarısında kritik bir role sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca, Mesleki Eğitim Merkezi’nin Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içinde yürütülen projelerle Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin yeni bir dönemine öncülük ettiğini dile getirdi.

Eğitim ve Sınav Merkezi’nde kursiyerlere verilecek eğitimler ise şunlar; katı yakıt, kızgın yağ, sıcak su ve kombi gibi çeşitli kazanlar üzerinde uygulamalı eğitimler sunulacak.  Eğitime katılım sağlayan kursiyerler belgelerini e-devlet üzerinden sorgulayabilecekler ayrıca “KARSEM” “Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TÜRKAK akreditasyon süreçlerini tamamlayarak ulusal tanınırlığı olan yeterlilik sertifikalarını alabilecekler. 

Editör: Semra Çakmak