Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Türk otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu olan TürkTraktör’ün Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notunu açıkladı. TürkTraktör’ün notunun bu yıl da en yüksek seviyede puanlanarak AAA (tr) olarak belirlenmesi, şirketin finansal istikrarını bir kez daha kanıtladı.

TÜRKTRAKTÖR'ÜN KREDİ NOTU İKİNCİ KEZ EN YÜKSEK SEVİYEDE

Derecelendirme kuruluşunun değerlendirmesinde, Türk Traktör’ün “özkaynak seviyesini yükseltme”, “gelir ve FAVÖK yaratma” ve “likit finansal yapısını koruma” becerileri sayesinde, en yüksek seviyedeki kredi notunu almaya hak kazandığı belirtildi.

TürkTraktör Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Federico Pamfili konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada şunları söyledi:

“Üst üste ikinci kez bu önemli kredi notunu almaktan dolayı çok mutluyuz. Aldığımız bu kredi notu temettü ödemelerimiz, üstün finansal sonuçlarımız ve güçlü bilançomuzla hissedarlarımıza kattığımız değerin bir göstergesidir. Ülkemizin toplam traktör ihracatının %85’inden fazlasını tek başına gerçekleştiriyor olmanın gururuyla, 2022 yılını ihracatta rekor kırarak tamamlamayı planlamaktayız. Üretim hacmimiz, ürün yelpazemiz ve yatırımlarımızı genişleterek, gelecekte de büyümemize devam edeceğiz.”

KİMPUR'DAN 400 MİLYON TL'LİK DEV YATIRIM KİMPUR'DAN 400 MİLYON TL'LİK DEV YATIRIM

TürkTraktör'ün Kısa Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu, JCR Eurasia Rating tarafından ‘J1+ (tr)’, görünümü ise Stabil olarak belirlendi.