İletişim Yazılım Genel Müdürü Selçuk Şen, fabrikaların üretimde yüksek kalite ve verimlilik sağlamalarına ve maliyetlerini düşürmeleri için “dijital dönüşüm” projelerine sağladıkları katkılara ve sundukları çözümlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

ENDÜSTRİ 4.0 ENERJİ SEKTÖRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİRİYOR? ENDÜSTRİ 4.0 ENERJİ SEKTÖRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

İLETİŞİM YAZILIM AR-GE PROJELERİNE AĞIRLIK VERİYOR

"CoralReef MES, ManageMind BPM, ManageMind Process Compass, Forklift Yönetim Sitemi, E-Kanban Yönetim Sistemi, RFID ve RTLS teknolojileri imalat işletmelerinin üretim sahasındaki veriye hızlı ulaşılabilecekleri ürünlerimizle 30 yıldır işletmelere sektör bağımsız olarak iş süreci ihtiyaçlarının dijitalleştirilmesine yönelik dijital dönüşüm çalışmaları yapmaktayız." diyen Şen, Tübitak ve Kosgeb Ar-Ge destekleriyle Ar-Ge projelerine ait çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 

"IOT konusunda yaptığımız projemiz bizi nesnelerin interneti ve özellikle üretimden veri toplama konusunda bir adım ileri götürecektir." diyen Şen, yapay zeka ve makine öğrenmesi gibi konularda da çalışmalarını sürdürdüklerini söylerken sözlerini şöyle tamamladı: "İletişim Yazılım çalışmalarına Ar-Ge Merkezi olarak devam etmektedir. Bu kapsamda üniversite-sanayi iş birliği programlarına katılım sağlamaktayız. Doktoralı araştırmacı istihdamını desteklerken bir yandan da sanayide gerçekleştirilen çalışmaların literatür takibi ile geliştirilmesini desteklemekteyiz."