En Fazla Klinker İhracatı Yapan Şirketler Belli Oldu En Fazla Klinker İhracatı Yapan Şirketler Belli Oldu

Yakın zamanda yeni kurdukları birden fazla şirketle bir grup şirketi haline dönüşen FADA, art arda 2 ayrı şirketle distribütörlük anlaşması imzaladı. Gündemi son dönemde hayli yoğun seyreden FADA, Slovakya menşeili Microstep ve yine Alman menşeili Remmert firmalarının Türkiye distribütörlüğünü aldı. FADA, bu iki markanın Türkiye'deki tek yetkili distribütörü oldu.

2 AYRI SEKTÖR TÜRKİYE PAZARINDA 

FADA'nın yeni partneri olan ve 30 yıllık bir geçmişi olan Microstep'in; CNC, lazer kesim ve plazma kesim makineleri ürettiği belirtildi. Bir diğer partnerlik haberi ise depolama sektöründen geldi. FADA'nın tüm ürünlerinin satışını gerçekleştirdiği ve gelecekte çatı şirket olarak faaliyet gösterecek olan Fadexim, Alman menşeili Remmert markasının da Türkiye distribütörlüğünü aldı. İntralojistik ve depolama sektöründe faaliyet gösteren Remmert'in temsilciliğini alan FADA, 75 yıllık bir geçmişe sahip ve intralojistik ve depolama sektöründe uzman Remmert'in yeni partneri oldu. Artık FADA, malzeme akışı, ağır yüklerin depolanması, uzun veya geometrik olarak zor yüklerin depolanması ve üretim hatlarına transfer edilmesine yönelik çeşit çözümler üreten Remmert'in Türkiye pazarındaki satış faaliyetlerinden sorumlu hale geldi.

REMMERT'İN ÜRETİMLERİ TÜRKİYE'DE GERÇEKLEŞEBİLİR

Bu hafta içerisinde Remmert firmasının sahibi ile bir toplantı düzenlediklerini ve Türkiye'de üretim yapılmasına dair görüştüklerini dile getiren FADA Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Akyüz, "Pazartesi günü Remmert firmasının sahibi buradaydı. Onlarla bazı üretimlerini Türkiye'de yapmak üzere görüşüyoruz. Halihazırda Remmert'in ilk referans satışını Çerkezköy'de faaliyet gösteren bir havacılık firmasına gerçekleştirdik. Yavaş yavaş hem Türkiye satışlarını yapmak, hem maliyetlerini azaltmak hem de kapasitelerini arttırmak adına Türkiye'de bazı üretimlerini yapmak için bir görüşme yapıyoruz."

Editör: Ayşete Yavaş