banner1322
x

ZEKERİYAKÖY’DEKİ KÖY PROJESİNE ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

Zekeriyaköy’de inşa edilen Köy Projesi’nde Bonus Taş Yünü ürünleri kullanıldı. Kullanılan ürünler arasında ısı, ses ve yangın yalıtımı yer aldı.

ZEKERİYAKÖY’DEKİ KÖY PROJESİNE ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU
Enerji Zirvesi

KÖY projesi, Siyahkalem Mühendislik İnşaat tarafından, Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edildi. İstanbul Zekeriyaköy’de 467 bin metrekare alan üzerinde konumlanan proje, dünyaca tanınmış ve pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlandı. Proje içerisinde 1+1’den 6+1‘e kadar çeşitli tip ve büyüklüklerde konut seçenekleri bulunuyor. Proje, 15 bin metrekare alan üzerinde hem 1.167 konuta hem de yeme, içme, eğlence ve alışveriş imkanlarına yer veriyor. 

BONUS TAŞ YÜNÜ ÜRÜNLERİ TERCİH EDİLDİ 

Proje genelindeki tüm evlerde konforun başrolü olan ısı ve ses yalıtımı için ise Yalıtımın İyisi Bonus ürünleri kullanılıyor. Bonus Taş Yünü ürünleri yaşam alanlarının ısı, ses ve yangın yalıtımını garanti ederek; enerji tasarrufu, gürültüsüz bir yaşam ve güvenli yaşamı tek bir kalemde sunuyor. Proje genelinde dış cephe ile bölme duvarlarının yalıtımı için 53 bin 500 metrekarelik Bonus Taş Yünü tercih edildi. İnşası süren projeye ürün sevkleri devam edecek. Dış cephelerinde 10 cm’lik kalınlıktaki 12 bin m2 Bonus Taş Yünü Premium F 150 mantolama ürünlerinin kullanımı ile yalıtım bilincinin ve enerji verimliliğinin de artmasına katkıda buluyor. Projede, 41.500 m2 de Bonus Taş Yünü Gold Plus 50, 70 ve 90 giydirme cephe ve ara bölme levhaları kullanılıyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR TASARIM ANLAYIŞI 

KÖY projesi sürdürülebilirlik ve çevreci özelliklere sahip. Projede yeşil bina sertifikasyon sistemi olan LEED benimsenmiştir. Doğa dostu yerleşim kurgusu ve daha sürdürülebilir bir tasarım anlayışının sürdürüldüğü projede, beşeri ilişkileri geliştirmek ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmak ana hedef olarak görülüyor. KÖY projesi ayrıca Türkiye'de ilk kez LEED NEIGHBORHOOD sertifikasını alan proje oldu. 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 10:08
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını