Yüksek performanslı yapıştırıcı ürünleriyle avantaj sağlıyor

Geniş ürün portföyü ile müşterilerine çözüm sunan Gawoni Yapı Kimyasalları, yüksek performanslı yapıştırıcı ürünleriyle projelere avantaj sağlıyor.

Yüksek performanslı yapıştırıcı ürünleriyle avantaj sağlıyor
Endüstrideara

Ar-Ge çalışmalarına önem veren Gawoni Yapı Kimyasalları, geniş bir ürün gamına sahip. Isı yalıtım grubundan derz dolgulara, yüzey -zemin malzemelerinden su yalıtım ürünlerine kadar oldukça geniş bir ürün portföyü bulunan markanın öne çıkan ürün gruplarından biri de yapıştırıcı grubu. Yüksek performans özelliğine sahip yapıştırıcı ürün grubu içerisinde Extra Seramik Fayans Yapıştırma Harcı, Fayans Seramik Yapıştırma Harcı, Flex Granit Seramik Yapıştırma Harcı ve Flex Havuz Seramik Yapıştırma Harcı yer alıyor. 
İzmir Torbalı’da bulunan fabrikasında günde 80 ton üretim kapasitesine sahip olan Gawoni Yapı Kimyasalları’nın yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 23 bin ton. Son yıllarda yurt içinin yanı sıra yurt dışında da önemli çalışmalara imza atan markanın odaklandığı konulardan biri de teknik ürün gamını yükseltmek. 

Ürün gamlarında yer alan yapıştırıcı ürünlerinin çok özel malzemeler olduğunu dile getiren Gawoni Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Faruk Özçelik, kolay kolay rakip firmalarda bulunmayan, teknik özellik ve renk olarak tamamen satışını yaptıkları ülkelere özel ürettikleri malzemeler olduğunu açıklıyor. Bu ürünlerinin kalitesini satış yaptıkları ülkelere kanıtladıklarını ve kaliteleriyle yurt dışında öncelikli tercih edilen bir marka olduklarını vurgulayan Özçelik, “Gawoni Yapı Kimyasalları olarak en önemli proje çalışmamız, Fransa ve Almanya’da tranverter mermerde kullanılmak üzere üretiğimiz yapıştırıcı ve tranverter dolgusu oldu. Bu çalışmamız ile iki ülkede bizim için çok ciddi bir pazar payı oluşturdukŞu andaki hedefimiz yurt dışı pazarımızı arttırmak.” dedi.

Su yalıtımı ürün grubumuzda üç çeşit ürünlerinin olduğunu dile getiren Özçelik, “Bu ürünlerimizin rakiplerin malzemelerine nazaran kalite oranı çok daha yüksek, fiyat olarak ise daha pahalı. Su yalıtımı hem sağlık hem de güvenlik açısından oldukça önemli. “Ucuza kapatalım, nasılsa iş görür” düşüncesiyle hareket etmemek gerekir. Biz hiç kalitemizden ödün vermedik. Hatta her geçen gün kaliteyi arttırdık, kötü koşullara daha dayanıklı yaptık ürünlerimizi. Reçetelerimizi her geçen gün yenileyerek ürünümüzü daha da güçlendirdik. Bu çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Temel altı, temel üstü, çatı olmak üzere, her yerde kullanabilecek üç tip ürün grubuna sahibiz. Su yalıtımı dediğinizde akla gelen ilk firmalardan olmak istiyoruz.” diye konuşuyor.
Satış sonrası müşterilerine 7/24 ulaşılabilecek ve 7/24 çözüm sunabilecek bir firma olduklarını ifade eden Özçelik, müşterilerinin her an yanında olduklarını ifade ediyor.

Yalıtımın önemine dikkat çeken Özçelik, özellikle su yalıtımının yapı sağlığı ve konforuna işaret ediyor. Temelden çatıya kadar yalıtımın her alanında su yalıtımına işaret eden Özçelik, sözlerini şu şekilde sürdürüyor:
İnşaatçı olduğum için çok iyi gözlemleyebiliyorum; bizler sadece maket gibi inşaat yapmaktan anlıyoruz. Yaptığımız inşaatlar ne kadar kaliteli, ne kadar dayanıklı? Beton sonuçta çimentodur, bu çimentonun da bir ömrü vardır. Sürekli suya maruz kalırsa mukavemetini kaybeder ve çözülmeye başlar. Bir yapıya temelden çatısına kadar yalıtım uygulamak gerekir. Bir binanın temeline yalıtım uygulamakla olay bitmiyor, duvarlarını ve çatısını da yalıtmak gerek ki tam koruma sağlansın. İşte biz bunun bilincinde değiliz. 2009 yılında bir müteahhit grubunun toplantısında bunu dile getirdim. Sektörün bu hale gelmesinde devletin seyirci kalmasının etkisi büyük. Boyacısından pazarcısına herkes müteahhit olursa en ufak depremde her yer yerle bir olur. Devlet inşaat şirketlerine teknik kadro zorunluluğu koymalı; mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi. Bunlar olmazsa olmaz. Türkiye inşaatla beslenen bir ülke. Bunun gereğini yerine getirmeli. Mimari yapılaşmaya bir kural getirilmesi şart. Bu düzensizlikle devam edilemez.” 


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 17:58
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını