“Yılın son çeyreği ihracat alanında olumlu neticelenecektir”

Corona sürecinin yansımalarını değerlendiren Esmol Genel Müdürü Erdem Akbayrak, Avrupa’nın tedarik ve lokasyon alanında daha avantaj sağlayacak ülkelere yöneleceğine işaret ederek Türkiye için yılın son çeyreğinin üretim ve ihracat alanında oldukça olumlu neticeleneceğini söyledi.

“Yılın son çeyreği ihracat alanında olumlu neticelenecektir”
Endüstrideara


“Kuşkusuz bizde pandemi sürecinden etkilendik. Firmamız aldığı kararla tüm özel ve kamu hastane, sağlık merkezinde çalışan doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının istifadesi için kullanılacak yapıların ürün hizmet tedariğine öncelik verdi. Müşteri beyanı ile bu ürünlerin sevk ve lojistik giderlerini ayırdığımız bütçeden kısmen veya tamamını karşılamayı taahhüt ettik. 

En önemli avantajımız stok çeşitliliğimiz ve miktarsal esnek hizmet anlayışımız. Olumlu geri dönüşler sağlıyor, personel kapasitemizi yüzde 50 dönüşümlü çalıştırarak hizmet sürekliliğini sağlıyoruz. 
Virüs ile mücadeleyi Sağlık Bakanlığının çok iyi yürüttüğünü düşünüyorum, vatandaş olarak ülke genelinde alınan tedbirlerin ve kurallara azami oranda uyulmasının faydalarını görüyoruz. Bu sebeple plan oluşturmaya gerek kalmadan normalleşme ve ticari ivmenin önümüzdeki 2-2,5 aylık süreçte gerçekleşeceğini ön görüyoruz. Bizden daha fazla etkilenen Avrupa ülkelerinin tedarik hizmetleri ağırlıklı Çin olmak üzere Asya ülkeleri odaklıydı. Bu sürecin ardından tedarik ve lokasyon alanında daha avantaj sağlayacak ülkelere yönlenecektir. Buna bağlı olarak ülkemiz şüphesiz ürün tedariği sağlayacaktır. Ülkemiz için 2020 son çeyreği üretim ve ihracat alanında oldukça olumlu neticelenecektir. Önümüzdeki 3-4 ay içinde internet sayfamızı yenilemeyi düşünüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 23:02
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını