Yılın ikinci yarısında ihracata odaklanacak

Yılın ikinci yarısında ihracata odaklanacaklarını açıklayan Günsan Pazarlama Direktörü Alişan Çapan, geniş ürün portföylerini distribütör ve bayileri aracılığıyla hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırdıklarını ve kısa vadede bu sayıyı 70’in üzerine çıkarmayı hedeflediklerini aktarıyor.

Yılın ikinci yarısında ihracata odaklanacak
Robot Zirvesi

“Yenilikçi anahtar-priz ürün yelpazemizle sektörümüzde öncü şirketlerden biriyiz. Ürünlerimizi tüketicilerimizin değişen ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendiriyoruz. Üretimimiz aralıksız devam ediyor. Yılın ikinci yarısında ihracata odaklanacağız. İhracat hacmimiz toplam ciromuzun yüzde 40’nı karşılıyor. Geniş ürün portföyümüzü distribütör ve bayilerimiz aracılığıyla hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyoruz ve kısa vadede bu sayıyı 70’in üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Özellikle bu sene piyasaya sürdüğümüz İngiliz serisi anahtar ve priz serilerimizle Ortadoğu ve Afrika pazarında iyi bir ivme yakaladık. Yine son yıllarda ağırlık verdiğimiz şalt grubu ve aksesuar ürünlerimizde ortalamanın üstünde büyüme gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Küresel tedarik zincirinde meydana gelen kopuş ve değişimlerden Türkiye’nin değerini arttırarak çıkacağına dair güçlü sinyaller alıyoruz, bu bizim de geleceğe dair olumlu beklentilerimizi arttırıyor. 

GEP CLUB SEKTÖRÜMÜZDE BİR İLK 

Diğer yandan dijitalleşme yatırımlarımız devam ediyor. Yılın ikinci yarısında odaklandığımız diğer bir önemli konu GEP (Günsan Elektrik Platformu) CLUB olacak. Tüm iş ortaklarımızı tek noktada birleştirme hedefiyle hayata geçirdiğimiz GEP CLUB platformunu, Temmuz itibariyle kullanıma açtık. GEP CLUB ile iş ortaklarımızla iletişimimizi ve etkileşimimizi artıracağımız bir platform kurmayı hedefledik. Bütünleşik pazarlama (Omni-Channel) yaklaşımımızla iş ortaklarımıza hem online hem de offline dokunmak, müşteri deneyimini geliştirmek, aramızdaki iş birliğini artırmak ve bu sinerjiyle iş süreçlerinde verimlilik elde etmek istiyoruz. Platform, hızla dijitalleşen dünyada sektörümüz için de bir ilk olacak.” 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 12:33
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını