banner1322
x

YILIN EN BÜYÜK TESLİMATINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Teknolojiye verdiği önemle öne çıkan Mercedes-Benz Türk, bu yılın en büyük kamyon teslimatını 300 adet Actros 1848 LS ile Hüner Grup’a gerçekleştirdi.

YILIN EN BÜYÜK TESLİMATINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Robot Zirvesi

YELİZ YİRMİBEŞ LALE - Faaliyetlerine 1995 yılında İstanbul’da başlayan Hüner Global Lojistik ve 2011 yılında kurulan HNR Lojistik, Mercedes-Benz Türk’ten toplam 300 adetlik Actros 1848 LS çekiciyi Çırağan Palace Kempinsky’de düzenlenen bir törenle teslim aldı. Mercedes-Benz Türk ile Hüner Grup arasındaki ilk büyük iş ortaklığı olan bu teslimat aynı zamanda 2020 yılında gerçekleştirilen en büyük çekici teslimatı olma özelliğini taşıyor.
Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda Hüner Grup’un talep ve ihtiyaçları doğrultusunda, özel olarak üretilen 300 adet Actros 1848 LS çekici, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sağladığı avantajlı kredi desteğiyle satın alındı. Uluslararası nakliye faaliyetlerinde kullanılacak 300 adet çekicinin eklenmesiyle Hüner Grup filosundaki çekici sayısı 521 adede yükseldi. 

TİCARİ PERFORMANSI İLE ÖNE ÇIKIYOR

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ile Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt’un ev sahipliğinde 28 Eylül’de Çırağan Palace Kempinsky’de düzenlenen teslimat töreninde, Mercedes-Benz Actros 1848 LS araçlar, Hüner Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner, Hüner Grup Yönetim Kurulu Üyesi & CEO’su Arda Hüner, Hüner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Hüner ve Hüner Grup Genel Müdürü Ercan Kulaksız’a teslim edildi. Bu teslimat töreninin, yılın en büyük satışı olmasının yanı sıra Mercedes-Benz Türk olarak kendileri için ayrı bir önemi de olduğunu belirten Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Hüner Grup'un bu iş ortaklığı neticesinde ilk kez filosuna Mercedes-Benz yıldızı taşıyan araçları eklediğini açıkladı.  Bu kıymetli iş ortaklığına yakışır kalite ve donanımlara sahip araçlarının kendilerinin filosunda bulunmasının kendilerini gururlandırdığını belirten Kurt, tamamı uzun yol nakliye aracından oluşan Mercedes-Benz Actros’ların hem yol performansının yanı sıra 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve % 20 oranında düşen bakım maliyeti avantajları ile ticari performansıyla öne çıktığını söyledi. Aksaray Fabrikalarında müşterinin talepleri doğrultusunda ürettikleri bu yeni araçların hayırlı olmasını diledi. 

"GÜÇÜMÜZE GÜÇ KATACAK"

1995’te İstanbul’da uluslararası nakliye alanında başlattıkları faaliyetlerini, 25 senede filosunda 521 çekici ve 740 römork ile, toplamda 1.261 adet filo büyüklüğüne ulaşarak, ülkenin en seçkin lojistik markaları arasında yer aldıklarını dile getiren Grup Yönetim Kurulu Üyesi & CEO Arda Hüner, Hadımköy’de toplam 30.000 m²’lik kampüslerini antrepo ve konsolidasyon depolarının yanı sıra şirket merkezi olarak da kullandıklarını söyledi. Filolarına  yeni ekledikleri 300 adet Actros 1848 LS araçın güçlerine güç katacağına emin olduklarını belirten Hüner. emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olmasını diledi.

Şirket tarihlerinin en büyük satın alımlarından biri olan bu anlaşmanın gerçekleşmesinde; Mercedes-Benz marka araçların kalitesinin, yedek parça bulunabilirliğinin, yaygın servis ağı ile birlikte Mercedes-Benz Actros 1848 LS’lerin toplam sahip olma avantajlarının, araçların ülkemizde üretiliyor oluşunun, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sağladığı uygun finansman şartlarının, sürücülerinin ortak görüşlerinin, Mercedes-Benz Türk satış ekibinin kedilerine yaklaşımının ve tam uyumu ile Mercedes-Benz Yetkili Bayii ve Heska Motorlu Araçlar’ın desteği ve koordinasyonunun etkili olduğunu dile getiren Hüner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Hüner , iki şirket arasındaki bu işbirliğinin ilerleyen yıllarda da devam edeceğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 12:41
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını