YILI İKİ HANELİ BÜYÜME İLE KAPATTI

Eryap Grup faaliyet gösterdiği tüm alanlarda başarıya ulaşmış bir marka. Bu başarısını 2021 yılında yeni hedefleriyle daha da pekiştirecek olan Eryap Grup’un çalışmalarını, Ülke Satış Müdürü Tolga Ceylan ile konuştuk.

YILI İKİ HANELİ BÜYÜME İLE KAPATTI
Enerji Zirvesi

2020 yılını hem sektörünüz hem de firmanız özelinde nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yapı malzemeleri sektörü 2017 yılından itibaren aşağı yönlü ilerleyen, kapasite kullanımları açısından büyüme gerçekleştirememiş bir sektör. 2018 yılbaşında 2017 yılı bütçe ve kapasite açıklarının dengelenmesini planlarken, 2019 yılında da sektörel küçülme sebebiyle yine eski günlerine kavuşamamıştır. 2020 yılı için bir dengelenme öngörüsü oluşmuşken yaşadığımız uluslararası pandemi süreci, ilk çeyrek sonrasında tüm ticaret düzeninin ezberlerini değiştiren ve herkesin aynı anda adapte olamayacağı yeni bir pazar gündemi açtı. Tam bu noktada firma olarak alt yapı anlamında tam hazırlıklı olsak da temkinli bir duruş sergiledik. Bu duruş aslında güçlü finansal yapımızın 2021 yılı için de en değerli gücümüz olduğunu göstermiş oldu bize. 2020 yılı için tüm bilgilerimiz henüz netleşememişken, bir yandan dünyayı takip ediyor diğer yandan da ülke gündemini sıkı sıkıya izliyorduk. Projelerin durma noktasına gelmesi, toptan ve perakende pazarda faaliyet gösteren sektör paydaşlarının faaliyetlerine ara vermesi dördüncü ay sonuna kadar izlemede kalabileceğimiz ve beşinci ay sonrası için planlarımızı yapabilmemiz için zaman sağladı. Beşinci ay sonu itibariyle düşen konut kredi faizleri sebebiyle bir anda artan doğal talep yanında geçmişte bekleyen talebin birleşmesi ile güçlü bir dönüş yaşandı. Sanayinin neredeyse tüm sektörlerinde gerek yurt içi gerekse de yurt dışı kanallarda artışına paralel bizim de tüm grup üretimlerimiz için aynı şekilde piyasalar olumsuzluğu fiyatlamışken tam tersi güçlü bir büyüme yaşadık. Bu süreç içerisinde tüm ekiplerimiz olarak yüksek koordineli çalışarak; gerek üretim becerisi gerekse de ham maddelere erişimde var olan güçlü becerimizin hızlı bir şekilde tepki vermesi yanı sıra doğru takım ve doğru modelde çalışmalarımızın sonucunda yılı iki haneli güçlü bir büyüme ile kapatacağız.

Isı yalıtımının enerji verimliliğinin sağlanmasında rolü nedir? Isı yalıtım çözümleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Binalardaki ısı kayıplarının önlenmesi, enerji tasarrufu sağlanması ve sürdürülebilir bir dünya için en doğru yöntem ısı yalıtımdır. Isı yalıtımı yapılan binalarda elde edilen enerji tasarrufu ile hem çevresel hem de ekonomik katkı sağlanır. Evinizi daha kolay ısıtmanızı ve soğutmanızı sağlayan ısı yalıtımı, ay sonundaki faturalarınızın da ısısını düşürerek tasarruf etmenizi sağlar. Isı yalıtımı birçok yönden verimli bir uygulamadır. Sadece tasarruf değil, direkt ve dolaylı olarak sürdürülebilirlik, fosil yakıt kaynaklarının korunumu, çevre ve hava kirliliğinin azaltılması, konforlu bir alanda yaşama gibi birçok yarar sağlar. Isı yalıtımı denilince ilk olarak akla mantolama sistemleri gelir. Bonus Yalıtım olarak mantolama sistemlerinde kullanılan ısı yalıtım levhalarını üretmekteyiz. Özellikle sadece ısı yalıtımı değil, ses ve yangın yalıtımı da yapan, neme ve suya dayanıklı yenilikçi ısı yalıtım ürünü olan Bonus Taş Yünü üretimimiz ile ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına da fayda sağlamaktayız. 
 

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını