banner1322
x

YILDIZ KIZLARA ÇEVİRİM İÇİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE KODLAMA EĞİTİMLERİ VERİYOR

Mercedes-Benz, 2004 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) iş birliğiyle hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında meslek sahibi olmak isteyen kız öğrencilere burs vermenin yanı sıra farklı alanlarda da katkı sağlamaya devam ediyor.

YILDIZ KIZLARA ÇEVİRİM İÇİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE KODLAMA EĞİTİMLERİ VERİYOR
Endüstrideara

Mercedes-Benz’in ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ile birlikte 2004 yılında 17 ilde 200 kız öğrenciyi destekleyerek başlanılan “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi, 17 yıldır aralıksız olarak sürdürülüyor. Proje kapsamında meslek lisesi öğrencilerine burs veren Mercedes-Benz, üniversiteyi kazanan bursiyerlerine de desteğini sürdürmeye devam ediyor. Proje kapsamında, her yıl 1.200 öğrenciye burs veriliyor.
“Her Kızımız Bir Yıldız” projesi, 2020’de tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimlerine çevirimiçi olarak aralıksız devam ediyor. Canlı yapılan eğitimler sayesinde “Her Kızımız Bir Yıldız” projesine dahil olan öğrenciler, koşullar ne olursa olsun destekleniyor.

EĞİTİMLER İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI YAYINLARLA GERÇEKLEŞİYOR

Öğrenciler için hazırlanan, “Teknolojiyi Yöneten Geleceğini Yönetir” Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı, 28 Nisan’da başladı. Haziran ayına kadar devam edecek programda 65 öğrenci eğitim alıyor. Eğitimlerde kendi uygulamalarını yapabilecek konuma gelebilen Yıldız Kızlar, 21. yüzyıl becerilerini geliştirerek birer dijital vatandaş olurken, gelecekte yönelmek istedikleri herhangi bir meslekte teknoloji ile olan bağlarını kuvvetlendiriyorlar.

BİLGİSAYAR BİLİMLERİ VE KODLAMA EĞİTİMLERİ 4 YILDIR DEVAM EDİYOR

Mercedes-Benz, “Her Kızımız Bir Yıldız” projesini derinleştirmek ve sağlanan etkiyi artırmak amacıyla uzun yıllardır sunduğu kişisel gelişim etkinliklerine 2018 yılında mesleki gelişime yönelik eğitimleri de dâhil etti. Bu çerçevede bursiyerlerine Robincode.org iş birliği ile her yıl “Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama Eğitimleri” verilmeye devam ediliyor.

MEZUN BURSİYERLERE İŞ ALANINDA FIRSATLAR YARATILIYOR

Mercedes-Benz, eğitimini tamamlayan Yıldız Kızlar’a kendi bünyesinde istihdam olanakları da sunuyor. Bugüne kadar eğitimini tamamlayarak istihdam edilen Yıldız Kızlar, Mercedes-Benz bünyesindeki mavi yakalı çalışanların yüzde 20’sini oluşturuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 14:08
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını