Yeni ürünleri ile başarısını artıracak

His Yalıtım, Terrawool marka ismi ile başarısını her geçen gün yükselten bir firma. Bu başarısında kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiği önemin rolü büyük. Taş yünü üretimindeki başarısını geliştirdiği yeni ürünleri her geçen gün daha da pekiştiren markanın çalışmalarını, Genel Koordinatör Muhsin Pala ile konuştuk.

Yeni ürünleri ile başarısını artıracak
Endüstri 40 Zirvesi

His Yalıtım markasının başarı hikayesini öğrenebilir miyiz? Üretiminiz hakkında bilgi verir misiniz?

His Yalıtım, 2011 yılında sektörün geleceğine ilişkin verilerin değerlendirilmesi sonucunda kurulmaya karar verilmiş, taş yünü üretimi yapan ülkelerdeki tesislerin ziyaret edilmesi ve tesisin kime kurulması gerektiği ile ilgili fikir sahibi olunması ardından Alman GRENZEBACH firması ile anahtar teslimi sözleşmesi yapılmıştır. Tesisin kurulması ve deneme üretimlerini müteakip 2014 yılı başında start verilerek üretime başlanmıştır. Bayilerimizle birlikte gelişerek büyümek prensibi ile hareket edilerek, en küçük problemlerde bile bayimizle birlikte çözümler üretmeye devam edilmiş ve edilmektedir. Kalite, çözüm odaklı hareket, satış sonrası hizmet ve zamanında teslimat gibi davranışlarımız sonucu başarı kaçınılmaz olmaktadır.

Mevcut yapılarda Enerji Kimlik Belgesi'nin zorunlu kılınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz, sektöre yansıması nasıl olur?

EKB'nin zorunlu hale gelmesi yapı, insan sağlığı ve yaşam konforu açısından son derece önemlidir. EKB aslında bir sistem bütünüdür ama yapı kabuğunda yapılacak olan ısı yalıtımının TS 825'e ve bölgesel U değerlerine uygun olması gerekmektedir. İZODER'in yapmış olduğu bir araştırmada, mevcut binalarda EKB belgesi almış on binlerce bina arasından 324 adet belge incelenmiş ve belirtilen sınıflarda minimum yüzde 50'sinin hatalı olduğu gözlemlenmiştir. Hem son kullanıcının hem de ülkemizin enerji tasarrufu ile ilgili beklentileri gerçekte karşılanmamış olmasına rağmen kağıt üzerinde karşılanmış gibi gösterilmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Enerji uzmanlarına burada önemli bir sorumluluk düşmektedir. EKB uygulaması sektörümüze, son kullanıcıya ve ülkemize olumlu yönlerde katkıda bulunacaktır.

AVM'lerde ve şehir hastanelerinde hangi ürünlerinizle çözüm sundunuz?

Birçok AVM'de ve hastanelerimizde ürünlerimiz yapı kabuğu, teras çatı, ısıtılmayan bodrum garaj tavanları, bölme duvarlar gibi alanlarda kullanılmıştır.

2020 yılı hedef ve planlarınızı öğrenebilir miyim?

2020 yılı hedeflerimiz arasında olan ve şu anda piyasaya sunduğunuz "Mantolama Paketi'nin yanında, laminasyonlu paneller ile su yalıtımı ürünleri ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 08:53
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını