"YENİ PROJELERİMİZİN ALTYAPI ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDIK"

Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 2022 yılında yeni projelerinin en önemli öncelikleri olacağını ifade etti.

"YENİ PROJELERİMİZİN ALTYAPI ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDIK"
Endüstri 40 Zirvesi

Pandemi ve döviz kurlarında yaşanan yükselişin etkisiyle birçok sektör gibi zor günler geçiren inşaat sektörü tüm etkenlere rağmen 2021 yılını toparlanma yılı olarak geride bıraktı. Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe kente değer katan yenilikçi projeleriyle dikkat çeken Siltaş Yapı da yılı yeni proje hazırlıkları ile kapattı.

Sektörün 2021 yılını değerlendiren Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 2022’ye dair hedeflerini açıklayarak önümüzdeki dönemde yeni projelerini hayata geçireceklerinin bilgisini verdi.

“SEKTÖR NORMALLEŞME SÜRECİNDE, 2022’DEN UMUTLUYUZ”

Geçtiğimiz sene mevcut projelerinin satışlarını gerçekleştirdiklerini belirten Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2021 yılında bir önceki yıla kıyasla sektör bazında normalleşme süreci hızlandı. Ancak döviz kurlarında yaşanan yükseliş maliyetleri artırarak tüm sektörleri olduğu gibi inşaat sektörünü de olumsuz etkiledi. Yaşanan tüm etkenlere rağmen Türk inşaat sektörüne olan inancımız tam. 2022 yılından sektör adına umutluyuz. Şirket olarak bu dönemde biz mevcut projelerimizin satışına odaklandık. Yanı sıra bir süredir gündemimizde olan yeni projelerimizin altyapı çalışmalarını hızlandırdık. Bu sene yeni projelerimiz en önemli önceliğimiz olacak."

İNSAN ODAKLI VE KENTE DEĞER KATAN YAPILAR İNŞA EDİYOR

Siltaş Yapı olarak iş dünyasındaki 40 yılı aşan köklü geçmişin ışığında 2011'den beri inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini aktaran Özdemir, "İnsan odaklı ve kente değer katan yapılar inşa eden bir şirket olarak bugüne kadar ağırlıklı olarak; Pendik, Kartal, Maltepe aksında iş merkezlerinin yanı sıra Siltaş Nova Park, Siltaş Mavi Park, Siltaş Teras Park, Siltaş Safir Park, Siltaş Flora Park ve Siltaş Marina gibi çok sayıda yeni nesil konut projesini hayata geçirdik. Son projemiz olan Siltaş Marina, İstanbul’un hızla değerlenen bölgelerinden Pendik’in sahil şeridinde marinanın karşısında konumlanıyor. 2022 yılında da yine bulunduğu bölgeye değer katacak yeni projelerimize adım atacak olmanın heyecanı içindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Temel yapı taşları tecrübe, güven ve kalite olan firma, iş dünyasındaki 40 yılı aşkın köklü geçmişinde biriktirdiği tecrübe ve güvenin ışığında 2011 yılından itibaren inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor.

İnsan odaklı ve kente değer katan yapılar inşa eden Siltaş Yapı, bugüne kadar ağırlıklı olarak Pendik, Kartal, Maltepe aksında iş merkezleri, Siltaş Nova Park, Siltaş Mavi Park, Siltaş Teras Park, Siltaş Safir Park,Siltaş Flora Park ve Siltaş Marina gibi çok sayıda yeni nesil konut projelerini hayata geçirdi. 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2022, 13:39
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını