“Yeni normale adapte olmalıyız”

Corona sürecini nasıl yönettikleri hakkında bilgi veren EPSA Yalıtım, Ambalaj, Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, “Yüksek moralle, maksimum seviyede hijyene ve sosyal mesafeye uyarak çalışmaya devam ediyoruz. Görünüyor ki; sosyal mesafe hayatımızı uzunca bir süre şekillendirecek, tüm dünya bu durumu “yeni normal” olarak nitelendiriyor. Biz de bunu kabullenmeli, adapte olmalıyız.” dedi.

“Yeni normale adapte olmalıyız”
Enerji Zirvesi

EPSA Yalıtım, Ambalaj, Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yalıtım malzemeleri, ambalaj ve yapı kimyasalları sektörlerine üretim yapan bir şirket olarak, COVİD19’un ülkemizdeki etkileri belirginleşmeye başladığı ilk andan itibaren hızlı adımlar atmaya gayret ettik. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgında farklı sektörlere yönelik üretim yapma avantajını çok iyi kullanmamız gerekiyordu. Bizzat benim de içinde yer aldığım bir Kriz Yönetimi Ekibi oluşturduk. Finans, satınalma, satış ve hizmet aldığımız hukuki danışmanlarımızla birlikte; öncelikle çalışanlarımızın sağlığını korumamız  ve iş gücümüzü planlamamız gerekiyordu.  Aynı zamanda, iş sürekliliğimizi sağlamak ve  tedarik zincirimizi  korumak zorunda idik.  Faaliyetlerimize devam ederken, öncelikle  gerekli tüm  bilgilendirmeleri şirketimiz içinde yaptık. EPSA Ailesinin bu pandemi sürecini, çalışanları arasından iş kaybı yaşamadan birlikte atlatacağını tüm şeffaflığımızla çalışanlarımızla paylaştık. Motivasyon ve yüksek moralle faaliyetlerimiz devam ederken, herkes maksimum seviyede, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uygun şekilde çalışmaya devam ediyor. Yalnız açıkça görünüyor ki; sosyal mesafe hayatımızı uzunca bir süre şekillendireceğe benziyor ve tüm dünya  bu durumu “yeni normal” olarak nitelendiriyor. Bizim de bunu kabullenmemiz ve adapte olmamız gerek.

"MÜŞTERİ TAM MERKEZİMİZDE"

Ancak bu kadar değil ki… Bugün bırakın 1 yılı, 3 ay sonra bile bizleri nasıl bir dünyanın beklediğini kestirebilmek neredeyse imkansız. Bu salgının, tüm dünyayı etkisi altına alacağı giderek daha yüksek sesle dile getirilen global ekonomik resesyonu öne çekeceği de tahminler arasında maalesef… Ve biz şirket yönetimlerinin omuzlarındaki yük de her geçen gün artıyor. Finans ve likidite yönetiminde daha yüksek  dikkat ve temkinle hareket ediyoruz. Nakit akışımızı ve ticari önceliklerimizi, uzun yıllardır karşılıklı güvenin tahsis edildiği bayi ve müşterilerimizle sürdürürken dengeli şekilde yönetmeye gayret ediyoruz.  Biz Epsa olarak özellikle ambalaj sektöründe, ülkemizin en büyük ve  en önde gelen üreticilerine; ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hizmet vermeye devam ederken;  yarattığımız fark bu pandemi sürecinde aynı yüksek kaliteyi sürdürmemiz oldu.  Hizmet verdiğimiz tüm alanlarda müşteri tam merkezimizde… Yalıtım ve yapı kimyasalları alanlarında ise; 2020 yılı ülkemizde özellikle inşaat sektörü için yeniden hareketlenmeyi beklediğimiz bir yıl iken yaşanan bu pandemi bizleri belirsizlikte tutuyor.  Dünya ise bu yeni normal sürecine alışmaya başladı. Yalıtım ve yapı kimyasalları ürün grubumumuzda yurtdışına yaptığımız ticari bağlantıları daha da arttırma çabalarımızı sürdürüyoruz."


 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 04:17
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını