Yeni fabrikasında yeni teknolojilerle üretime devam ediyor

Bu yıl Gebze’deki yeni fabrikasına taşınan Yavuzlar Alüminyum, üretim kalitesini artırmak için teknolojiye yatırım yaptı. Eloksal hattının yatırımını gerçekleştiren marka, bu yatırımıyla hem ürün hem de üretim kalitesini arttırmayı hedefliyor.

Yeni fabrikasında yeni teknolojilerle üretime devam ediyor
Robot Zirvesi

Alüminyum sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Yavuzlar Alüminyum, gücüne güç katmaya devam ediyor. Bu yıl Gebze’deki yeni fabrikasına taşınan markanın Genel Müdürü Nusret Yavuz, yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Yabuz, “Bu yıla kadar üç farklı tesiste faaliyet gösteriyorduk, bu durum üretimi kontrol etmemizi zorlaştırıyordu. Bu sorunu engellemek için yeni yatırımımızla birlikte bu yılın başında Gebze’de yer alan yeni fabrikamıza taşındık. Aynı zamanda üretimimizi daha da güçlendirecek yeni teknolojilere yatırım yaptık. Fabrikamızın kapasitesinden bahsetmek gerekirse altı ve yedi inç olmak üzere iki ekstrüzyon hattımız bulunuyor. Toz boya hattımızın kapasitesi yıllık 6 bin ton. Bu yılın üçüncü çeyreğinden eloksal yatırımımızı yaptık, şu an montajı devam ediyor. Eloksal hattımızı 2019 yılının ilk çeyreğinde bu faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Yıllık kapasitesi 5 bin ton olacak.” dedi.

Yavuzlar Alüminyum olarak otomotiv, aydınlatma, sanayi, dış cephe, iç mimari başta olmak üzere yaklaşık 30’un üzerinde sektörün ihtiyacına cevap verdiklerini açıklayan Yavuz, bünyelerinde 5 bine yakın kalıp bulunduğunu, bu rakamın yarısının müşterilerinin özel talepleri doğrultusunda hazırladıkları kalıplar olduğunu açıklıyor.  

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 10:13
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını