Yeni fabrikası dijital üretim modeliyle çalışacak 

Arma Kontrol Ceo’su Koray Kartal, 20 milyon TL’lik yatırım ile gerçekleştirdikleri, 2021’de faaliyete geçecek olan yeni fabrikalarında teknolojinin ve dijitalin yer aldığı üretim modeliyle çalışacaklarını açıklıyor. 

Yeni fabrikası dijital üretim modeliyle çalışacak 
Endüstrideara

Arma Kontrol olarak, tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekipleriyle yüksek güvenlik önlemi gerektiren alanlara özel bariyer teknolojileri sunduklarını belirten Arma Kontrol Ceo’su Koray Kartal, “Bariyerlerimizin büyük kısmını yapay zeka teknolojileri ile donatıyoruz ve burada da tümüyle dijital üretim modellerinden ve günümüz teknolojilerinden faydalanıyoruz.  Profesyonel olarak dijitalleşmeye analiz ile başladık ve kurumsal kaynak planlaması (ERP) ilk dijitalleşme adımımız oldu. Buradaki amacımız tüm üretim, tedarik ve stok süreçlerini dijitalden yönetmek ve verileri tek bir yerde toplamaktı. ERP ile ilgili çalışmalarımız ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Tüm üretim hattımızı ERP sistemine entegre etmeye başladık. Dijitalleşme çalışmaları emek isteyen uzun vadedeli süreçler, biz de bu süreci belirlediğimiz yatırım planlarımızla eş zamanlı olarak devam ettiriyoruz. Ayrıca üretimde robot ve CNC sistemlerimizle iş gücünü daha verimli kullanmak diğer dijitalleşme çalışmalarımız arasında yer alıyor. Tüm üretim aşamalarımızdaki kas gücünü zorlayan alanları Endüstri 4.0’a uygun bir şekilde dizayn etmek önceliğimiz. Bu noktada Arma Kontrol olarak 2 milyon TL’lik bir bütçe ayırdık.  Ayrıca Silivri Selimpaşa’da 20 milyon TL’lik yeni bir fabrika yatırımı gerçekleştirdik. Güvenlik Bariyerleri Teknoloji Üssü olarak konumlandırdığımız fabrikamız, 2021 yılı içerisinde faaliyete geçecek ve bu fabrikamızda da teknolojinin ve dijitalin yer aldığı üretim modeliyle çalışacağız. Son dönemde koronavirüsle birlikte iş hayatı da evlere taşındı ve dijitalleşme son derece önem kazandı. Biz de bu dönemde iş akışımıza sorunsuz devam edebilmek için dijital yatırımlarımızı hızla bu yöne kaydırdık. Kesintisiz online toplantılar için alt yapımızı güçlendirdik. Server sistemimizi yeniledik ve tüm eğitim, seminer ve kataloglarımızı dijital hale getirdik.  Çalışanlar istedikleri an istedikleri yerden bu dijital içeriklerimize ulaşarak çalışmalarına devam edebiliyor. 

“DİJİTALLEŞME ALANINDA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

İnsan kaynaklarına son derece önem veren bir firmayız ve çalışanlarımızın teknoloji ve dijitalle entegre çalışabilmesi için eğitimler düzenliyoruz. Dijital yatırımlarımız sonrasında da birimlerimizde herhangi bir işten çıkarma gerçekleştirmedik. Gerekli eğitimleri vererek çalışanlarımızı yeni sisteme entegre ettik. Kurum içi eğitimler ve profesyonel danışmanlık sayesinde dijital sürece sorunsuz bir geçiş sağladık ve sorunsuz bir şekilde de çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreci böyle devam ettirebildiğimiz için de son derece mutluyuz. Üretimimizin artmasıyla birlikte dijitalleşme alanında yatırımlarımız devam edecek ve bu alanda başarılı olan personellerimizi de Ar-Ge ve Ür-Ge gibi birimlerde değerlendireceğiz. Ülkemizde teknoloji alanında insan kaynakları sıkıntısı yaşıyoruz ve bu çalışma modelimizle, sektörün kalifiye insan kaynağına yardımcı oluyoruz.” 


 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 21:05
YORUM EKLE

Sensörmatik

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını