Yeni akıllı oda kumandası kendi kendine öğreniyor

Yeni akıllı oda kumandası; kendi kendine öğrenme ve otomatik yer belirleme özellikleri sayesinde, ısıtma sisteminin verimli kullanılmasını sağlıyor ve tasarrufa yardımcı oluyor.

Yeni akıllı oda kumandası kendi kendine öğreniyor
Robot Zirvesi

Ağ bağlantılı teknolojiler yaşam konforunu artırırken sağladıkları tasarrufla da ön plana çıkıyor. Yenilikçi tasarım ve insan hayatını kolaylaştıran ürünler geliştiren Bosch, yeni Easy Control akıllı oda kumandasını kullanıcılara sundu. Akıllı oda ku-mandası hem oda hem de dış hava sıcaklığına göre ayarlanabilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Akıllı teknolojiyi, verimli ısı düzenlemesini ve yüksek çalışma konforunu tek bir cihazda birleştiriyor. 

EasyControl’ün geo-fencing özelliği sayesinde oda kumandası coğrafi konumunu be-lirleyebiliyor ve konutun etrafında bir mesafe yarıçapı tanımlıyor. EasyControl’e ta-nımlanan akıllı telefonlar ve geo-fencing özelliği sayesinde, kullanıcılar telefonlarıy-la beraber evden çıktıklarında ısıtma seviyesi otomatik olarak düşürülüyor. Mevcudi-yet tespiti sayesinde tekrar eve dönüldüğünde ise EasyControl ısıtma çıktısını tekrar artırıyor, böylece ısıtma maliyetlerini yüzde 21’e kadar azaltıyor. iOS veya Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlara ücretsiz olarak yüklenebilen Bosch EasyControl mobil uygulaması sayesinde, tüm ayarlar mobil olarak yapılabiliyor ve internet bağlantısı olduğunda kombi nerede olursa olsun kontrol edilebiliyor. İlgili uygulama ve EasyControl akıllı oda kumandası, Bosch’un akıllı radyo kontrollü rad-yatör termostatları ile birlikte istenen sıcaklığı 20 odaya kadar ayrı ayrı ayarlayabili-yor ve mevcut gereksinimlere göre uyarlanabiliyor. Ayrıca en önemli fonksiyonlar renkli dokunmatik ekrandan da kontrol edilebiliyor.

KENDİ KENDİNE ÖĞRENEN AKILLI KUMANDA

Easy Control oda kumandası hem ısıtma sisteminin verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor hem de enerji tasarrufu elde edilmesine yardımcı oluyor. Mobil uygulama üzerinden kendiliğinden öğrenme modu aktifleştirildiğinde, kombinin 7 günlük prog-ramı takip ediliyor ve kaydediliyor. Bu sayede kullanıcının günlük rutini EasyControl akıllı oda kumandası tarafından öğreniliyor ve rutine göre en uygun sıcaklıklar oto-matik olarak ayarlanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 17:14
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını