Yedi farklı yeni ürün lansmanı gerçekleştirecek

Yılı kapatmadan yedi farklı yeni ürün lansmanı gerçekleştireceklerini belirten ASSA ABLOY Genel Müdürü Mahmut Çodur, Ekim ayı başında ise ihracatta hızlanmayı hedeflediklerini söyledi.

Yedi farklı yeni ürün lansmanı gerçekleştirecek
Robot Zirvesi

ASSA ABLOY Genel Müdürü Mahmut Çodur yılın ikinci yarısına yönelik planları hakkında şunları söyledi: 

“Alışılagelmişin dışında geçen bir yılın ortasındayız. Bu yıl geçmiş yıllardan daha farklı olacağı aşikâr dolayısıyla yılın ikinci yarısı ile ilgili tüm planlarımızı gözden geçirip sahip olduğumuz koşullara göre revize ettik. Pandemi her ne kadar ekonomik olarak bazı sektörleri ciddi anlamda olumsuz etkilese de, biz bu krizden de diğer krizlerde olduğu gibi güçlü çıkıyor olacağız. Şuan mevcut işlem hacmi ve finansal verilerimiz bunu doğrulamakta. Yeni ürün geliştirme ile ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Yılı kapatmadan yedi farklı yeni ürün lansmanı gerçekleştirmiş ve insanların hayatlarına olumlu anlamda dokunmuş olacağız. Bunun heyecanını tüm ekip arkadaşlarımla birlikte yaşamaktayım. Yılın kalan kısmında uygulayacağımız pazarlama faaliyetlerimize pandemi sürecinde çok ciddi hazırlandık. Umarım sorunsuz güzel geçen bir yarıyıl pazarlama faaliyetleri olur. 
Şu an Türkiye’de üretimini iç pazar için yaptığımız ürünlerde satış adetlerimiz planladığımızın üzerinde gidiyor. Bu ürünler içinde Doğu Avrupa pazarına hitap eden ürünler de var özellikle pandemi sürecinde Uzak Doğu’dan ürün tedarik eden potansiyel müşteriler Türkiye alternatifini tekrar gündeme aldı. Oluşan taleple birlikte kapasite artırma çalışmalarına başladık. Üçüncü çeyrek süresince gerekli hazırlıklarımızı tamamlayıp Ekim ayı başında ihracatta hızlanmayı hedefliyoruz. Son çeyrekte ihracat rakamlarımız planlanandan iki kat fazla olacağını ve 2020 sonu itibari ile ASSA ABLOY Türkiye olarak kendi ihracat rekorumuzu kıracağımıza inancımız tam.”


 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 13:38
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını