Yavuzlar Alüminyum’dan mobilya sektörüne kaliteli çözümler

Yavuzlar Alüminyum, alüminyum kalıpları ile mobilya sektörünün ray kapak sistemlerinden dolap sistemlerine, oturma gruplarından sunta profillerine kadar geniş bir alanda alüminyum ihtiyacını karşılıyor.

Yavuzlar Alüminyum’dan mobilya sektörüne kaliteli çözümler
Endüstri 40 Zirvesi

Hem üretim teknolojisi hem de ürün kalitesi ile isminden söz ettiren Yavuzlar Alüminyum, alüminyum kalıpları ile farklı sektörlerin ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Marka Gebze’de yer alan yeni fabrikasında toz boyama tesisleri, ekstrüzyon hatları, son teknoloji tabanca ve kabin sistemleri, eloksal kaplama hattı, mekanik işlem atölyesi gibi tüm üretim alanlarıyla alüminyum profilin tüm üretim aşamalarını gerçekleştiren entegre bir kuruluş olarak çalışmalarını sürdürüyor. 6 ve 7 inç olmak üzere iki ekstrüzyon hattlarında 11 bin ton/yıl profil üretimi yapan, elektrostatik toz boyahanesinde 7 bin ton/yıl profil boyama, kalıphanesinde  60 adet/ay kalıp yapan firmanın çözüm sunduğu en önemli sektörlerden biri de mobilya.

Yapısı gereği birçok ayrıntının çözümlenmesi gerektiği mobilya sektöründe hem işlevsellik hem de tasarım tarafında alüminyum önemli bir rol oynuyor. Yavuzlar Alüminyum, üretimdeki gücü ile mobilya sektörünün en önemli çözüm ortakları arasında yer alıyor. Bu sektöre sundukları çözüm hakkında bilgi veren Yavuzlar Alüminyum Genel Müdür Yardımcısı Nusret Yavuz, alüminyum profil kullanımından mobilya sektörünün sınırsız olduğunu aktarıyor. Bu sektöre geniş bir alanda hizmet verdiklerini ifade eden Yavuz, binlerce kalıpları ile bu sektöre hizmet verdiklerini aktarıyor. Mobilyanın kendi içinde gruplara ayrıldığına dikkat çekerek alüminyumun ray kapak sistemleri, dolap sistemleri, oturma grupları ve diğer kalemlerle çok geniş bir kullanım alanı olduğunu aktarıyor. Yavuz, “Ray kapak sistemleri, sunta profiller, dış cephede kullanılan mobilya profilleri gibi ürün üretiyoruz sektöre. Özel tasarımları olan firmalara da proje yapıyoruz. Onları geliştirerek beraber kalıplarını yapıp onlara da tedarik noktasında hizmet vermeye çalışıyoruz.” diyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 16:28
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını