banner1322
x

Yatırımlarına devam edecek

Sur Şirketler Grubu’nun İstanbul ve Antalya’da yer alan 16 farklı projede 23 bin 400 konutluk portföye ulaştığını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas, 2018 yılında Mersin’de devreye aldıkları 315 milyon TL’lik RES projelerine dikkat çekiyor ve ekliyor: “Yenilenebilir enerji yatırımlarımız 2019 ve 2020’de de devam edecek. Her yıl bir santrali devreye almaya gayret ediyoruz.”

Yatırımlarına devam edecek
Robot Zirvesi

Bugüne kadar birçok önemli projeye imza atan Sur Yapı’nın gündemindeki çalışmaları Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas ile konuştuk. 

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas’ın Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu belirttiği Sur Yapı Antalya, Management Plus tarafından her yıl organize edilen “5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde “En iyi Dönüşüm Projesi” ödülüne layık görüldü. 

Projenin birçok yönüyle örnek teşkil ettiğini ifade eden Elmas, projenin çevreci olması hususunda büyük hassasiyetler gösterdiklerini aktarıyor. Projedeki çalışmalar kapsamında geri dönüşüm olarak 165.254 ton kullanılabilir malzeme üretildiğini dile getiren Elmas, çeyrek asırlık deneyimiyle Sur Şirketler Grubu çatısı altında endüstriyel tesisler, ofisler, alışveriş merkezleri, enerji santralleri ve markalı konut projeleri inşa ettiklerini açıkladı. İstanbul ve Antalya’da yer alan 16 farklı projede 23 bin 400 konutluk portföye ulaşan Sur Şirketler Grubu’nun inşaat, AVM ve enerji sektörlerindeki yatırımlarıyla dikkat çektiğini kaydediyor. 2018 yılında Mersin’de 315 milyon TL’lik RES projelerini devreye aldıklarını açıklayan Elmas, “Yine 2017 yılında Mersinde Elmalı Rüzgâr Enerji Santralini devreye almıştık. Yenilenebilir enerji yatırımlarımız 2019 ve 2020’de de devam edecek. Her yıl bir santrali devreye almaya gayret ediyoruz. Tüm enerji yatırımlarımızın devreye girmesiyle yıllık 300 bin insanın hayatını aydınlatmış olacağız.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 17:34
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını