banner1322
x

YARATICILIĞINI AÇIĞA ÇIKARTIYOR

Tasarımlarını tıpkı bir sanatçı gibi sezgi ve duygularıyla tasarladıklarını belirten Toros & Partners firması kurucu ortakları Derya Toros ve Çetin Dalva, yaratıcılığa çok önem verdiklerini ve içlerindeki yaratıcılığı projelerinde açığa çıkarttıklarını açıklıyor.

YARATICILIĞINI AÇIĞA ÇIKARTIYOR
Enerji Zirvesi

YELİZ YİRMİBEŞ - Toros&Partners Mimarlık’ın tasarımlarında çıkış noktası ne oluyor?

Toros & Partners olarak, mesleğimizi değer yaratmak adına yapıyor ve bundan keyif alıyoruz. Dolayısı ile tasarımlarımızda öncelikle hangi ihtiyaca cevap verdiğine ve sonucunda hem müşterilerimize, hem bütüne nasıl bir değer yaratacağına odaklanıyoruz. Tasarımlarımızdaki çıkış noktamızı tek bir sistem üzerine kurmuyoruz fakat genel olarak; müşterilerimizin ihtiyaçlarını, taleplerini ve hayallerini dinledikten sonra güçlü gözlem yeteneğimizi de katarak, aldığımız tüm bu verileri kendi vizyonumuz, gustomuz ve bilgi birikimimiz doğrultusunda yansıtmamız ile birlikte her projeye göre farklı olarak yolumuzu şekillendiriyoruz. Tıpkı bir sanatçı gibi sezgi ve duygularımız ile tasarlıyoruz. Yaratıcılığa çok önem veriyor ve içimizdeki yaratıcılığı projelerimizde açığa çıkartıyoruz. Her zaman müşteri memnuniyetine çok değer veren bir firmayız ve de onların hayallerini kendi vizyonumuz ile harmanladıktan sonra üstüne katma değer yaratmamız bizleri başarılı kılıyor.

N11 Ofis projesinde nasıl bir yol izlediniz?

N11 Ofis projesini ilk çalışmaya başladığımızda öncelikle tüm N11 ekibinin ihtiyaçlarına ve çalışırken nasıl hissettiklerine odaklandık. Onların bir teknoloji şirketi olarak yaşadıkları stresi anladık ve vizyonumuz onlara sadece göze hitap eden bir mimari tasarımdan öte, ruhlarına renk katacak, çalışırken enerji verecek bir ofis – yaşam alanı yaratmak oldu çünkü hissettiğimiz en önemli ihtiyaç buydu. Sanat’ın yumuşak duygusu ile çalışma hayatının stresini azaltmak, yaratıcı kimlik katmak istedik. Bizleri mutlu eden en yegane şey, tüm projelerimiz bittikten sonra o mekanları kullanan insanların yaşadığı duyguları gözlemleyip pozitif geri bildirimleri almak oluyor.  Gerçekten, çalışmaya başladıktan sonra N11 ofis çalışanlarının motivasyonundaki artış bizi çok mutlu etti.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 12:14
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını