Yapının dış cephesinde verimliliği artırmanın yolu nedir?

Manisa başta olmak üzere tüm Ege bölgesine dış cephe ısı yalıtım alanında hizmet veren Alternatif Yapı, tecrübesi ile öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetine öne veren markanın çalışmalarını, Genel Müdür Kenan Boztaş ile konuştuk.

Yapının dış cephesinde verimliliği artırmanın yolu nedir?
Endüstri 40 Zirvesi

Alternatif Cephe markasının dünden bugüne çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz? 

Alternatif Yapı 2012 yılında kuruldu, o günden bu yana dış cephe ısı yalıtım alanında hizmet vermekteyiz. Kurulduğumuz tarihten itibaren gerek Manisa gerekse çevre illerde olmak üzere Ege bölgesinin genelinde faaliyet gösteriyoruz. Tepe Betopan Ege bölge bayiliğimiz ve Bostik Manisa bayiliğimiz var. Şu an için üretimde yer almıyoruz fakat malzeme satışı ve uygulama alanında hizmet veriyoruz. Amacımız kurulduğumuz günden bu yana edindiğimiz tecrübe ve birikimi profesyonelce ve başarılı bir şekilde müşterilerimize hizmete dönüştürmek.

Cephe malzemelerinin ve uygulamalarının enerji verimliliğine katkısı nedir?

Dış cephe ısı yalıtımı, uzun yıllardır herkesin ihtiyaç duyduğu ve artık günümüzde neredeyse zorunluluk halini almış bir uygulamadır. Kullanılan malzemelerin kendi teknik özelliklerine göre ısı yalıtım performansı var. Piyasada bu alana hizmet eden birçok marka ve ürün de mevcut. Müşterilerimizin bu uygulamadan faydalanırken beklentilerinin önceliğinde tabi enerji tasarrufu geliyor. İklimsel olarak dört mevsimi de yaşayan bir ülkeyiz, bu yüzden de mevsim şartlarına göre yazın serin, kışın ise sıcak tutmak istiyoruz evlerimizi. Ben de dahil hepimiz bu süreçte de en çok faturalardan yakınıyoruz. Isı yalıtımı bu noktada devreye giriyor. Bizi fatura açısından rahatlatıyor, yüzde 50’ye yakın bir tasarruf sağlıyoruz. Ayrıca dünyamızın en büyük sıkıntısı olan küresel ısınmayla verdiğimiz mücadelede de enerji tasarrufu yapmak en etkili çözümümüz.
Alaçatı Villa Projesine nasıl bir fayda sağladınız, bu projede hangi ürünleri kullandınız?
Alaçatı villa projesinde müşterimizin isteği, yazlık olarak kullanacağı konutunun dış cephesine ısı yalıtımı yaptırmaktı. Biz de müşterimizin isteklerinin ve ihtiyacının en iyi şekilde karşılanması adına elimizden geleni yaptık. Tepe Betopan’ın çimentolu yonga levhalarından Taşonit (taş desenli) ve Yalıpan (ahşap desenli) ayrıca lif çimentolu levha olarak da Tepepan (düz desen) ürününü kullandık. Tabi bunlara ek olarak yine uygulamada m profil, dübel, vida, silikon astar ve renklendirme için de boya kullandık. Uygulama ile konutun ısı yalıtımını sağlayarak kullanıcının enerji tasarrufu etmesini sağladık. Ürünlerimizin özelliklerinden bahsederken de dediğimiz gibi hem hava koşullarına hem de yangın deprem gibi doğal afetlere dayanıklı olmalarından dolayı kullanıcıya avantaj sunduk. Ayrıca fotoğraflarda da görüldüğü üzere renklendirme çalışmamız ile işin göze de hitap etmesini sağladık.

Korona virüs salgını ile ilgili Türkiye kademeli olarak normalleşmeye çalışıyor. Şirketler bazı tedbirler alarak yeniden açılıyor. Bir kesim virüsün artık öldürücü etkisinin azaldığını düşünüyor, diğer bir kesim ise büyük risk alındığını düşünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Şirketiniz çalışmalarını nasıl sürdürecek? Sizce risk azalıyor mu, yoksa hızlı normalleştiğimizi mi düşünüyorsunuz?

Sadece ülkemizi değil tüm dünyayı etkisine alan bir salgından küresel olarak en çok etkilenen sektörlerden biri olan hizmet sektöründeyiz. İnşaat alanındaki faaliyetlerin yavaşlaması ya da duraksaması bunun kanıtı. Salgın sürecinde faaliyetimize gerek ofis içinde gerekse uygulama alanlarımızda, hem çalışanlarımızın hem de müşterilerimizin sağlığını elimizden geldiğince aldığımız tedbirler ile koruyarak devam ettik. Salgın etkisinin eski normal hayatımıza geri dönecek kadar geçtiğini düşünmüyorum fakat bir yerden de kontrollü olarak normalleşmeye başlamamız gerek. Bu süreçte her sektör ekonomik olarak yıprandı. Tekrardan ekonominin canlanması lazım tabii bizim sektörümüzün de.

Önümüzdeki süreçte neyi hedefliyorsunuz, planlarınız neler?

Önümüzdeki süreçte öncelikle temennim ki bu bence herkesin temennisi, her alanda ekonomik bir canlanma yaşanması… Bu salgın sürecinde de sonrasında da müşterilerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda onlara hizmet vermeye devam edeceğiz. Amacımız edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi arttırmak ve bunu paylaşmak. Hedefimiz şu an hizmet verdiğimiz bölgeleri daha ileri taşıyıp ülke genelinde hizmet ağımızı genişletmek. Bunu yaparken de bu işe başladığımız günden bu yana edindiğimiz ilkeleri korumak ilk amacımız. Güler yüzlü ve kaliteli hizmet veren, teknolojiyi takip eden ve ayak uyduran, yeniliklere açık, çözüm odaklı, hem bünyemizde çalışan personellerimizin hem de hizmet verdiğimiz müşterilerimizin talep ve önerilerine değer veren bir firma olma yolunda bugüne kadar sağladığımız başarıyı katlayarak ve paylaşarak faaliyetlerimize devam edeceğiz.

https://www.stendustri.com.tr/insaat-ve-malzeme/ihtiyaca-uygun-cozumleriyle-cephede-verimliligi-artiriyor-h106221.html

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 15:24
YORUM EKLE

Legend Art

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını