banner1322
x

YAPI FUARI, SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRMEYE HAZIRLANIYOR

TÜYAP’ta 6-9 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul, ziyaretçilerini, usta mimarlar ve malzeme uzmanlarıyla buluşturacak.

YAPI FUARI, SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRMEYE HAZIRLANIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Hyve Group, TÜYAP’ta 6-9 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek yılın ilk fuarı ve inşaat sektörünün önde gelen fuarlarından 43. Yapı FuarıTurkeyBuild Istanbul için hazırlıklarını sürdürüyor. 
 
Fuar, sektörde bilgi alışverişini sağlama ve inovasyonu teşvik etmenin yanı sıra sektörün; kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim kurmayı sağlayarak, yeni fikirlerin tanıtımı için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu, verimli bir platform sağlıyor.

MİMARİ USTALIK SINIFLARI, SEKTÖRÜN NABZINI TUTACAK

Sektörün trendlerinin belirleneceği, en son yapı teknolojilerinin ve ürünlerinin tanıtılacağı Yapı Fuarı –  Turkeybuild Istanbul, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Mimari Ustalık Sınıfları etkinliğiyle inşaat sektörünün nabzını tutmaya devam edecek. 
 
“İklim, Çevre ve Dijital Üretim” ile “Salgınlar ve Dirençli Kamusal Alanlar” konuları çerçevesinde gerçekleştirilerek Mimari Ustalık Sınıfları etkinliği sırasında; fuar alanındaki stantlar ziyaret edilirken, usta mimar-mühendislerin sunumları ile sektörün geleceğine yön verilecek. Etkinlik, katılımcılar ve ziyaretçileri arasında ilişki geliştirme ve bilgi kazanma ortamı da sunacak.

ETKİNLİK, 7-8  NİSAN'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Nobon kurucusu Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünü üstleneceği Mimari Ustalık Sınıfları’ndan birine veya tümüne kayıt yaptıran katılımcılarla, 7 ve 8 Nisan tarihlerinde fuar alanında toplam altı stant ziyaret edilecek. 

Ziyaretler sırasında gerçekleştirilen sohbetler, bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı ile katılımcılara, yerinde ve malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak ve aynı zamanda ziyaretlerin ardından Yapı Arena Sahnesi’nde söyleşilere katılacak usta mimar ve mühendislerle doğrudan iletişime geçme imkanı da verilecek.

Fuar kapsamındaki etkinlik; mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyoneller, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarını sürdüren bireyler, malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla iletişim imkânı sunan buluşmaya katılmak isteyen tüm mimarlara ve mühendislere hitap ediyor.

SEKTÖRÜN TECRÜBELİ İSİMLERİ KATILACAK

Fuarda, 7 Nisan’da YAPI MASTERCLASS / İklim, Çevre ve Dijital Üretim teması kapsamında düzenlenen etkinliğe Mimar Salih Küçüktuna, İnşaat Mühendisi Ümit Özkan ve Mimar Volkan Taşkın konuk olacak.

Salih Küçüktuna, sayısal tasarım denemeleri ile yenilikçi süreçleri yapı üretimine nasıl dahil ettiğini aktarırken, İnşaat Mühendisi Ümit Özkan ile projeleri hayata geçirme pratikleri üzerine söyleşi gerçekleştirecek.

İklim krizinin etkileri her geçen gün daha açık bir şekilde görünür olurken konuklarımız “çevre ve mimarlık ilişkisi ile yeni nesil tasarlama ve üretim pratikleri” üzerine deneyimlerini paylaşacaklar.

PEYZAJ VE AYDINLATMA TASARIMI ELE ALINACAK  

Ardından 8 Nisan günü, Yapı Masterclass / Peyzaj ve Aydınlatma Tasarımı teması kapsamında düzenlenen etkinliğin konukları ise Mimar Deniz Aslan, Mimar ve Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu ile Mimar Samim Magriso olacak.

Ziyaretçiler, Türkiye’nin önde gelen tasarım ofislerinden DS Mimarlık’ın Sevim Aslan ile kurucularından olan Deniz Aslan ve aydınlatma tasarımcısı Nergiz Arifoğu ile peyzaj tasarımı ve aydınlatmanın peyzaj alanlarının deneyimlenmesine getirdiği açılım üzerine sohbetini keyifle takip edecekler.

Açık alanlarda bulunmanın ve mesafeli buluşmaların ne kadar önemli olduğunu öğreten pandemi süreci sonrasında “dirençli kamusal alanların işlevlendirme ve malzeme desteği ile nasıl kurgulanabileceği” üzerinde durulacak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Her gün için 15 katılımcı sınırı bulunan etkinliklere başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul 2021'e ücretsiz online davetiye alınması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 12:27
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını