YAPEX Fuarı 14 - 17 Kasım'da Antalya'da

Türkiye genelindeki güncel kentsel projeler ve yaşam alanları için katılımcılarına büyük pazar olanakları yaratan YAPEX Yapı Fuarı, 14-17 Kasım'da Antalya'da yapılıyor. Fuarın ana teması, “Kültür Öncelikli Yönetim.”

YAPEX Fuarı 14 - 17 Kasım'da Antalya'da
Endaş - Haber

Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen ve aynı başlıklı bir panele ev sahipliği yapan YAPEX Restorasyon Fuarının bu yılki konusu “Kültür Öncelikli Yönetim.” Açılışı 14 Kasım Salı günü yapılacak olan fuarın etkinlik takviminde “Kültür Öncelikli Yönetim Paneli”, 15 Kasım Çarşamba günü saat 13:30 olarak belirlendi. Panel programında üç isim yer alıyor. Şehir Plancısı ve ÇEKÜL Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi A. Faruk Göksu, panelin hem yürütücüsü hem de konuşmacısı olacak. Göksu, kültür öncelikli yönetim modellerini örnekleriyle paylaşarak gelecek hedeflerinde yerel yönetimlerin hangi kriterleri gözetmesi gerektiği hakkında bilgiler verecek. Panelin ikinci konuşmacısı ÇEKÜL Akademi Koordinatörü Kibele Eren, yerel yönetimlerin ihtiyaç analizlerinden sonra hazırlanan eğitim içeriklerini, eğitimin kazandırdıklarını merkeze alarak anlatacak. 

Panelin son konuşmacısı ise Makine Mühendisi ve Rena İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Mataracı

Restorasyon alanında deneyimli olan Mataracı, tarihi önemi büyük yapıların restorasyon süreçlerinde yaşanan olumlu-olumsuz deneyimlerini paylaşacak. Rena İnşaatın İstanbul’da yürüttüğü restorasyon çalışmaları, ÇEKÜL Akademinin Kentsel Koruma Eğitimleri kapsamında düzenlediği inceleme gezilerinin de önemli durakları arasında yer alıyor. Panelin ardından verilecek kısa aradan sonra, TKB 2017 Özendirme Yarışması Ödül Töreninin başlaması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 18:02
YORUM EKLE

Radyo

Peri

Dergiler