Yanmaya karşı dayanıklı, PP bazlı SILENTA EXTREME

GF Hakan Plastik yeni ürünü halojen içermeyen, EN 13501 yanma normlarına göre B-s1; d0 değerlerini sağlayan yüksek performanslı boru sistemi Silenta Extreme’i piyasaya sürdü.

Yanmaya karşı dayanıklı, PP bazlı SILENTA EXTREME
EndüstrideAra - Haber Detay

Yüksek ve çok işlevli bina sayısının artması, tasarım ve yapım aşamasında seçilen malzemelerle güvenli yapılar oluşturulması yönünde çalışmalara hız kazandırıyor.  2007 yılında uyulması zorunlu hale gelen Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik kapsamında ülkemizde TS EN 13501 standardı uygulanıyor. GF Hakan Plastik’in geliştirdiği Silenta Extreme Yanmaya Dayanıklı PP Bazlı Halojen İçermeyen Ses Yalıtımlı Boru Sistemi, EN 13501 yanma normlarına göre B-s1; d0 değerlerini sağlayan yüksek performansıyla öne çıkıyor. 

Polipropilen (PP) hammaddeler kullanarak halojen (Yandığında öldürücü gaz açığa çıkan malzemeler) içermeden alev geciktirici özellikte malzemelere ulaşmak oldukça zor bir konudur. Marka Silenta Extreme ile bu zor uygulamayı hayata geçirdi. 
Silenta Extreme Yanmaya Dayanıklı PP Bazlı Halojen İçermeyen Ses Yalıtımlı Boru Sistemi.

Bir ilki gerçekleştiren marka PP bazlı yanmaya dirençli B-s1;d0 sınıfında bir ürünü plastik boru sektörüne kazandırarak ismini bir kez başarı ile duyurdu. GF Silenta Extreme,  yönetmeliği uygun özelliklerinin yanı sıra GF Hakan Plastik sessizlik kelepçeleri ile EN14366’ya göre 4 l/sn’de 18 dB(A) ses performansına da sahip bulunuyor. Hem sessiz, hem yanmaya karşı yüksek dirençli hem de halojen madde içermememesi özelliğiyle avantaj sunuyor. Ayrıca PP bazlı Silenta Extreme Boru Sistemi, d50-d200 mm çap aralığında üretilebiliyor.

3 katmanlı bir yapıya sahip olan Silenta Extreme:

-İç katmanının pürüzsüz yapısı ile mükemmel akış performansı sergiliyor. Üstün kimyasal direnci ile korozyon ve aşınmaların önüne geçiyor.

-Yüksek moleküler yapıya sahip orta katmanı, ses dalgalarının emilimini sağlıyor.

-Dış katman ise yüksek sıcaklık ve darbelere dayanıklılık sergiliyor.

Anti Shrink Sistemi ile üretilen tüm Silenta Extreme ailesi ve ek parçaları, atık sistemlerinin sorunsuz bir şekilde uzun yıllar hizmet vermesini garanti ediyor.

Özel muf yapısı ile kolay ve hızlı bir şekilde kolay kurulum imkanı sunan Silenta Extreme, özel conta yapısı ile de su sızdırmazlığını garantiliyor. 

150mm-3000mm aralığında üretilen Silenta Extreme Boru Sistemi, ayrıca DIN 4102-B1, DIN 4109, EN 1451-1 normlarına da sahip bulunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 18:29
YORUM EKLE

Daikin

Bestherm

Dergiler