YANGINA KARŞI UV DAYANIMLI MALZEMELER TERCİH EDİLMELİ

Binalarda yaşanan yangın kazalarına dikkat çeken Sistem Çatı Genel Müdürü Semih Dede, bu kazaların önüne geçebilmek için binanın çatı ve cephesinde UV dayanımlı yani güneş ışınlarına karşı dayanıklı ürünler tercih edilmesi gerektiğinde uyarıyor. 

YANGINA KARŞI UV DAYANIMLI MALZEMELER TERCİH EDİLMELİ
Endüstrideara

Türkiye’de ne yazık ki binalarda yangın kazaları sıkılıkla yaşanıyor. Bu kazaların minimize edilmesinde dikkat edilmesi gerekilen birçok unsur var tabii ancak önem verilmesi gerekilen konulardan biri de binanın dış cephesinde ve çatısında kullanılan kaplama malzemeleri. 

DOĞRU ÜRÜN DOĞRU UYGULAMA İLE YANGIN KAZALARININ AZALMASI MÜMKÜN

Cephe ve çatı sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Sistem Çatı Genel Müdürü Semih Dede, binanın dış cephesinde ve çatısında kullanılacak olan yapı malzemesinin, UV dayanımlı yani güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması konusunda uyarıyor. Montajlama esnasında profesyonel ekipler ile çalışılması gerekildiğinin altını çizen Dede, doğru ürünü doğru uygulama ile yangın kazalarının azalmasının mümkün olacağını vurguluyor. 

Sektörde uzun yıllar edindiği tecrübe neticesinde 2001 yılında kurulan Sistem Çatı, çatı üzerinde kullanılan bakır, titanyumlu çinko, alüminyum, boyalı galvaniz saç (BGS) gibi metallerin çatı kaplama uygulamalarıyla inşaat sektörüne hizmet veriyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 15:02
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını