banner1322
x

WAVİN, 40’TAN FAZLA ÜLKEYE MEKANİK TESİSAT ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR

İnşaat ve altyapıya yönelik boru ve ek parça sistem çözümleri geliştiren Wavin, dünya genelinde 40’tan fazla ülkeye ulaşırken, 2021’de yüzde 30 büyümeyi hedefliyor. 

WAVİN, 40’TAN FAZLA ÜLKEYE MEKANİK TESİSAT ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR
Enerji Zirvesi

Dünya plastik boru sektöründe; su tesisatından, ısıtma ve soğutmaya, yağmur suyu yönetiminden, altyapı ve kanalizasyona kadar birçok ürün ve çözümler sunan Wavin, dünya genelinde 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. İnovatif çalışmalarına globalde yaklaşık 12 bin çalışanı ile imza atan Wavin, ısıtma-soğutma, yağmur suyu yönetimi ve bina içi iklimlendirme iş kollarında bu yıl için kendisine yüksek hedefler belirledi.

İNŞAAT, ALTYAPI VE TELEKOM ALANLARINA YÖNELİK ÇÖZÜMLER

Çalışmaları üzerine bilgiler veren Wavin Genel Müdürü Fatih Asal, Wavin’in Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak faaliyet gösterdiğini belirtti.

Şirketimiz, inşaat ve altyapıya yönelik geniş yelpazede ve yüksek kalitede boru ve ek parça sistem çözümleri sunuyor diyen Asal, “Türkiye’de 50 yıllık bir geçmişe sahip olan şirketimiz 1971 yılında Adana’da kuruldu. Adana’daki 171.000 metrekare üretim tesisi ve 60.000 metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda atık sudan, sıhhi tesisata, ısıtma-soğutmadan yağmur suyu yönetimine kadar birçok sistem çözümünü müşterilerimiz ile buluşturuyoruz” dedi.

BİRÇOK ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Geliştirdikleri ürünler ve ihracat faaliyetleri üzerine de bilgiler veren Asal, “Wavin Türkiye olarak PPR-C temiz su, PVC atık su gibi geleneksel boru sistemlerinin yanında Tigris Pres-fit sistemler, Wavin AS+ ve SiTech+ sessiz boru sistemleri, QuickStream sifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, Tegra plastik menholler, yerden ısıtma ve Sentio kontrol sistemleri ve bunun gibi birçok yenilikçi ürününü dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyoruz. “ açıklamasında bulundu.

İhracat yaptıkları ülkelerin başında Çin, Irak, Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Bulgaristan, Güney Amerika geldiğini belirten Asal, cironun yaklaşık yüzde 30’unu ise ihracat rakamlarının oluşturduğunu vurguladı.

PLASTİK BORU SEKTÖRÜNDE BİRÇOK İLKE İMZA ATTI

Wavin’in 1955’de dünyanın ilk PVC plastik borusunu üretmesinden, günümüzdeki yenilikçi sıcak soğuk su sistemlerine kadar inovasyon konusunda rekor sahibi olduğunu vurgulayan Fatih Asal, “Wavin çalışma şekillerini değiştiren yenilikler konusunda en önde gelen bir şirketlerden biri. Plastik boru sektörüne yön veren Wavin, bu alanda dünyada birçok ilke imza attı.” dedi.

Firmanın , dünyanın ilk ‘Sessiz Atık Su Borusu’nu yarattığını söyleyen Asal, yine dünyanın ilk ‘Yağmur suyu infiltrasyon sistemini oluşturduğunu da belirtti.

Asal, “Dünyada ilk kez ‘Endüstriyel üretim plastik menhol ve muayene bacaları’ Wavin tarafından üretildi. Dünya’nın ilk ‘İçme suyu için Plastik Push-Fit Sistemleri’nin mimarı olan Wavin, yine dünya’nın ilk ‘Yüksek Performanslı PPR-CT Sistemi’nin mimarı. İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam eden Wavin, yıllık cirosunun yüzde 10’unu Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyor ” ifadelerini kullandı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 05:17
YORUM EKLE

Legend Art

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını