Vira İstanbul’un tercihi Alse Metal

Alüminyum sektöründe üretim, projelendirme ve montaj hizmeti veren Alse Metal, ürün ve uygulama kalitesiyle Vira İstanbul projesine değer kattı.

Vira İstanbul’un tercihi Alse Metal
Endüstrideara

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Eskoop Sanayi Sitesi’nde imalat gerçekleştiren Alse Metal, 15 yılı aşkın bilgi birikimiyle müşterilerine kaliteli çözümler sunmaya bugün de devam ediyor. Üretim, projelendirme ve montaj hizmeti veren firma, birçok prestijli projenin tercihi. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli projeye hizmet veren markanın çözüm sunduğu bu projelerden biri de Vira İstanbul. Gül İnşaat tarafından Beylikdüzü’nde hayata geçirilen projede yaptıkları çalışma hakkında bilgi veren, Alse Metal Genel Müdürü Alper Coşkun, “Vira İstanbul’da yaklaşık 3500 metrekarelik iş yaptık. Burada kompozit kaplama, cam cephe imalat ve montaj işlerini gerçekleştirdik” dedi. Kalitenin yanı sıra profesyonel ekibiyle gerçekleştirdikleri uygulamayla projede işleri hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirdiklerini aktaran Coşkun, geçtikleri yıllarda makine parklarına yaptıkları yatırımların ardından üretimlerini çok daha güçlendirdiklerini açıkladı. Şu anda yıllık üretim miktarlarının yaklaşık 300 bin ton olduğunu dile getiren Coşkun, alüminyum dış cephe sistemleri, alüminyum doğrama sistemleri, alüminyum korkuluk sistemleri, dekoratif cephe sistemleri, ofis bölme sistemleri, otomatik sistemler başlıca çalışmalarının arasında yer aldığını açıklıyor. Yaklaşık olarak ayda 1500 metrekare alüminyum kompozit üretimi yaptıklarını açıklayan Coşkun, müşterilerine sağladıkları en önemli avantajlardan birinin de projeye özel çözümler sunabilmeleri olduğunu açıkladı.  

HEDEF DIŞ PAZAR

Kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdikleri önemin ve yaptıkları yatırımlar neticesinde yurt içinin yanı sıra yurt dışında da önemli çalışmalara imza attıklarını aktaran Coşkun, “İsrail, İngitere, Fransa ve Irak’a ihracat yapıyoruz. İngiltere ve Fransa’ya cephe ve doğrama sistemlerini Türkiye’de üretimini yaparak gönderiyoruz. İsrail ve Irak’ta ise hem imalat hem de montaj yapıyoruz. Dış pazar payımızı arttırmak amacımız. Böylelikle firmamızın üretim kapasitesin de arttırmış olacağız.” dedi. Bu yıl yurt dışında daha da aktif olmayı planladıklarını açıklayan Coşkun, “Alse Metal olarak uzun yıllardır bu sektörde faaliyet gösteriyoruz. Profesyonel bir ekibe sahip olmamız imalatta olduğu gibi uygulamada da başarımızı arttıırıyor. İşinde tecrübeli bir ekibe sahibiz. Bu da sahada işin aksamadan devam etmesine, yapılan çalışmadan istenilen verimliliğin alınmasına olanak sağlıyor. Aldığımız işi zamanında tamamlamamız, profesyonel bir kadroya sahip olmamız müşterimizin firmamıza olan güvenini arttırıyor ve gelecek projelerinde de tercih edilmemizi sağlıyor. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 09:50
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını