banner1322
x

VENEZUELA’DA 2 BİN KONUTA İMZA ATTI 

Dünyanın birçok noktasında ürünleriyle yer alan Vefa Group, Venezuela’da 2 bin hafif çelik yapı sistemiyle konut projesine imzasını attı. 

VENEZUELA’DA 2 BİN KONUTA İMZA ATTI 
Makine Zirvesi

YELİZ YİRMİBEŞ  - Vefa Group, başarısıyla ismini dünyaya duyurmuş bir marka. Estetik, uzun ömürlü, depreme dayanıklı, kısa sürede kurulan prefabrike yapılar” prensibi ile başladığı sürece; sektöre yönelik yargılara karşın; prefabrike yapı, pratik hazır konut, hafif çelik yapı üretimi ile gelişmesini devam ettiren marka birçok ilke imza attı. Hafif çelik yapı sistemini Türkiye ile tanıştıran Vefa’nın 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi’nin ardından Türkiye’de doğan alternatif yapı sistemi ihtiyacı ile birlikte Avrupa merkezli yeni bir teknoloji arayışına girdiğini belirten Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, yola çıkarken benimsediği prensipten taviz vermeden sürekli çağın gereklerine uygun yeni fonksiyonel ürünler geliştirerek sektöre öncülük ettiğini kaydetti. 

BİRÇOK İLKE İMZA ATTI

Vefa’nın dünya çapında gerçekleştirilen yeni uygulamaları ile teknolojileri yakından takip ederek sektöre büyük katkılar sağladığını ifade eden Koçyiğit, teknolojiyi maksimum düzeyde kullanarak doğru malzeme ile doğru iş gücünü entegre eden bir yapı sistemi ortaya koyduklarını vurguladı. Vefa’nın 30 yıllık süreçte birçok yeniliğe imza attığının altını çizen Koçyiğit, “Profacto yapı profilleri ile kaynaksız yapı teknolojisine geçti. Akabinde dünyada tasarım ve patenti Vefa’ya ait olan Neopan panel teknolojisi ile ilk olarak kompozit panel üretimine başladı. Kendi enerjisini kendisi üreten ve ısı pompalarıyla ısıtılıp soğutulabilen Ekolojik Ev’i yapan Vefa, katlanabilir olma özelliği ile lojistik maliyetlerinde avantaj sağlayan katlanabilir Vekonas ve Vekonant konteynerlerin tasarımını, patentini ve üretimini gerçekleştirdi. Vefa’nın ürettiği son teknoloji ile geliştirdiği taklit edilemeyen pratik hazır konut Nestavilla, Türkiye için dönüm noktalarından biri oldu. Ayrıca Vefa bu sektörde kritik öneme sahip Fibercement levhaların üretimini Ekobord markası ile gerçekleştirdi.  Vefa’nın bu ürünleri ve geliştirdiği teknolojiler sektörün büyümesi noktasında önemli adımları oluşturdu. Kısaca Vefa, prefabrike yapı sektörünü dünya çapında bir noktaya ulaştırdı.” dedi.

 Üretim tesislerinin 25 bin m²’si kapalı toplam 50 bin m²’lik alanda İstanbul’da ve Bilecik’te yer aldığını belirten Koçyiğit, ayda; 5 bin adet konteyner ve 50 in adet prefabrik ve hafif çelik ayrıca ayda 2 bin m³ fibercement levha üretim kapasitesine sahip olduklarını söyledi. Üretimlerinin yüzde 65’ini farklı ülkelere ihraç ettiklerini kaydeden Koçyiğit, Vekon markalarıyla prefabrik, konteyner, hafif çelik sistemleri ile işçi kampları, petrol kampları, askeri kamplar, mülteci kampları ve afetzedeler için yaşam alanları, acil yerleşim üniteleri, okullar, hastaneler, sosyal tesis binaları ve sosyal toplu konutların tasarım, üretim, lojistik ve montajını tek başına üstlenerek, anahtar teslim şekilde hizmet sunduklarını belirtti. Ekobord markalarıyla A-1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip fibercement dış cephe kaplaması üretimi gerçekleştirdiklerini, bireysel hazır konut markaları Nestavilla ile ise prefabrik, hafif çelik veya modüler sistemden hazır konut üretimi yaptıklarını söyledi. Her yıl 30-35 ülkeye ürünlerini ve çözümlerini ulaştırarak o ülkelerde projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Koçyiğit, “1997’den beri ihracat yapan bir firma olarak, bugün geldiğimiz noktada ürettiğimiz ürünlerin yüzde 65’ini dünyanın çeşitli bölgelerine göndererek projeler gerçekleştiriyor, müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Ayrıca, daha önce belirttiğimiz gibi ürün ve çözüm ihracatı yanında know-how ve teknoloji ihracatı da yapıyoruz. Katar’da, Gabon’da ve Dubai’de şirketlerimiz var. Diğer ülkelerde de bayilerimiz ve çözüm ortaklıklarımız mevcut. Ortadoğu’da Afrika’da marka bilinirliğimiz yüksek. 2016 yılında kabul edildiğimiz Turquality Programı ile birlikte yurtdışındaki markalaşma sürecimiz daha da hız kazandı.” Dedi. 

KONFORLU VE GÜVENLİ ÇÖZÜM

Vefa’nın öne çıkan projelerinden biri de Venezuela’da 2 bin adet hafif çelik yapı sistemiyle konut projesi. Marka, hem ürün hem de hizmet kalitesiyle kullanıcılara güvenli ve konforlu bir yaşam alanı sundu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 08:19
YORUM EKLE

Sensörmatik

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını