“Uzaktan yönetimle inşaat sektörüne aynı kalitede hizmet verdik”

Nil Tiritoğlu İnşaat ve Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Nil Tiritoğlu, dijitalleşmenin, uzaktan yönetim ile pandemi sürecinde durmayan inşaat sektörüne aynı kalitede hizmet vermelerini sağladığını vurguladı.

“Uzaktan yönetimle inşaat sektörüne aynı kalitede hizmet verdik”
Endüstri 40 Zirvesi

Dijitalleşmenin önemine değinen Tiritoğlu, şunları söyledi: “Dijitalleşme ile sahip olduğumuz tüm bilgileri, belgeleri, analizleri bilgisayar destekli olarak evimize taşıyabilmemiz, Covid-19 sürecinin yönetimini kolaylaştırmıştır. Uzaktan yönetim ile durmayan inşaat sektörüne aynı kalitede hizmet vermemizi sağlamıştır. Hem müşterilerimizi, hem çalışanlarımızı hem de kendimizi koruma altına almış bulunuyoruz. Tabi ki insan gücüne ihtiyaç her zaman var. Ancak gerçek şu ki; dijitalleşme ile sehven yapılan insan hatasını en asgariye indirerek iş kalitesi artırılabiliniyor, iş kazalarının önüne geçilebiliniyor. Artırılan iş kalitesi ile yeni iş alanlarına yönelebilme motivasyonu elde edebiliyoruz.
Ayrıca inşaat malzemeleri ticaretinde birebir müşteri ilişkileri çok önemli. Sektörümüzün tamamen dijitalleşmeyeceğini anladık bu süreçte. Bizim ticaretimiz güvene dayanıyor, bu nedenle dijitalleşme olsa bile görüntülü görüşmeye, sesimizi duyduğumuz yüzümüzü gördüğümüz iletişime de ihtiyacımız var. Ancak ödeme kısmında mobil ödeme sistemleri çok revaçta oldu. Uzaktan ödeme sistemlerinin kıymetini anladık şu dönemde. Sektörde ödeme seçeneklerinin çeşitlendirilmesi müşteri memnuniyetini artırıyormuş, bunu deneyimledik. Satışta sıcak ilişki, ödemede ise mobil seçeneklerin uygun olacağını düşünüyorum.”
 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 15:25
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını