banner1339
x

ÜRETİMDEKİ AÇIĞA ÇÖZÜM MESLEK LİSELERİ

Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği’nden sektöre fayda sağlayacak önemli bir adım.. Dernek, İstanbul Kartal Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi ve İstanbul Avcılar Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi ile protokol imzaladı.

ÜRETİMDEKİ AÇIĞA ÇÖZÜM MESLEK LİSELERİ
Enerji Zirvesi

YELİZ YİRMİBEŞ LALE - Bağlantı elemanları sektöründe yaşanan nitelikli iş gücü açığına çözüm bulmaya odaklanan BESİAD, bu kapsamda Mesleki Teknik Liseler ile protokole imza att. Bu tip projelere devam etmek istediklerinin altını çizen BESİAD Başkanı Mustafa Tecdelioğlu, Dernek olarak diğer şehirlerde de üye firmalarının bulunduğunu, onların da bulundukları yerlerdeki ticaret ve sanayi odalarıyla bu projeye katkı sağlayacaklarını açıkladı.

SEKTÖR LİSELİLERLE GÜÇLENECEK

Okuldaki öğrencileri her zaman desteklemenin önemine işaret eden Tecdelioğlu, aynı zamanda anlaşma imzaladıkları okulların yönetiminde bir temsilcilerinin de olacağının altını çizdi. 1Sektördeki katma değerli üretim açığını kapatmak için nitelikli iş gücü gerektiğini belirten Tecdelioğlu, bunun da en önemli kaynağının meslek liselerinin olduğunu vurguladı. Sektörle nitelikli iş gücü bu iki liseyle anlaşma imzaladıklarını kaydeden Tecdelioğlu, öğrencilerine okul hayatları boyunca staj imkanı vereceklerini, ardından onların sektörde yer almasını da sağlayacaklarını açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 17:19
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını