TÜRKİYE’NİN MİMARİ ESERLERİNE DEĞER KATIYOR

45 yıllık tecrübenin sonucu olarak kurulan Maniş Yapı; Koç Müzesi (Cunda Adası), Topkapı Sarayı Arkeoloji Müzesi, Huber Köşkü gibi Türkiye’nin mimari eserlerine altyapı izolasyon, tamir ve kurşun kaplama işlerini aslına uygun bir biçimde yeniden icra ederek değer katıyor.

TÜRKİYE’NİN MİMARİ ESERLERİNE DEĞER KATIYOR
Robot Zirvesi

Markanın bu çalışmalarını, Genel Müdür Engin Maniş ile konuştuk. 

Maniş Yapı’nın çalışmaları ve başarısı hakkında bilgi verir misiniz?

Maniş Yapı, 1975 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü‘nün kurşun ekibinde göreve başlayan babamız Rahmi Maniş‘in, Türk mimarisindeki klasik kurşun işleme geleneğinin tüm inceliklerini ve bilgi birikimini aktardığı ve bizzat 25 yıl beraber çalıştığı biz oğulları tarafından 45 yıllık tecrübenin sonucu olarak kurulmuştur.

Hangi ürün ve hizmetlerinizle müşterilerinize çözüm sunuyorsunuz?

Firmamızın tüm metal çatı kaplama ekipmanlarını (Kurşun, bakır, titanyum çinko, krom, alüminyum vb.) her çeşit yapı türünün çatı ve cephelerinde uygulayabilecek donanıma, teknolojiye ve nitelikli iş gücüne sahiptir. Sektördeki tüm gelişmeler bire bir takip edilmekte verilen eğitimlerle nitelikli iş gücümüz korunmaktadır.

Aynı zamanda restorasyon projelerine de hizmet veriyorsunuz. Bu projelerde hangi çalışmalarınızla yer alıyorsunuz? 

Firmamız şehzade türbeleri, Koç Müzesi (Cunda Adası), Topkapı Sarayı Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı Hekimbaşı, Mekteb-i Tıbbiye (Marmara Üniversitesi), Huber Köşkü vb yapıların altyapı izolasyon, tamir ve kurşun kaplama işlerini itina ile aslına uygun bir biçimde yeniden icra etmiştir.
 

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını