Türk firmasından Kazakistan için 2 ayrı hastane yatırımı

Türk firması olan "YDA Holding"in Kazakistan'da 500 ve 610 yataklı 2 hastane inşaat projesine yatırım yapacağı açıklandı.

Türk firmasından Kazakistan için 2 ayrı hastane yatırımı
Endüstrideara

NUR SULTAN (AA) - Türk firması olan "YDA Holding"in Kazakistan'da 500 ve 610 yataklı 2 hastane inşaat projesine yatırım yapacağı açıklandı.

Kazakistan Başbakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında, Başbakan Askar Mamin'in katılımıyla gerçekleştirilen törende Batı Kazakistan Eyalet Valisi Kumar Aksakalov ile YDA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arsan arasında 500 yataklı il hastahanesi inşaatını içeren anlaşma imzalandığı açıklandı.

Arslan Hüseyin'in,Türkistan Eyaleti Valisi Umirzak Şukeyev ile Türkistan kentinde 610 yataklı hastane inşaatı için anlaşma imzaladığı da bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, inşaat işlerinin 2022 senesinde tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi.

Açıklamada, projelerin kamu-özel ortaklığı sistemiyle yapılacağı ve 2 projeye yapılacak toplam yatırımın 50 milyar tenge (131 milyon dolar) civarında olduğuna dikkat çekildi.

YDA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan yapmış olduğu değerlendirmeye göre ise Kazakistan'da müsait bir yatırım ortamının bulunduğu, projelerin uygulanmasında yatırımcılar için tüm imkanların sağlandığını aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 18:27
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını