banner1322
x

Tükenmez enerji kaynağıyla ekstra tasarruf sağlıyor

Yenilikçi ve çevreci çözümleriyle iklimlendirme sektörünün standartlarını belirleyen Daikin, havada bulunan ısı enerjisini alarak tesisat suyuna aktaran Havadan Suya Isı Pompası Daikin Flex HT ile konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor.

Tükenmez enerji kaynağıyla ekstra tasarruf sağlıyor
Robot Zirvesi

Doğal gazın olmadığı geniş hacimli binaların sıcak kullanım suyu ihtiyacını en ekonomik biçimde sağlayan Daikin Flex, çevreci bir çözüm olarak da öne çıkıyor. Sistem, herhangi bir ilave ekipmana ihtiyaç duymadan dış ortam sıcaklığının -20°C’ye kadar düştüğü durumlarda bile 75°C sıcak kullanım suyu üretebiliyor.

Havada bulunan ısı enerjisini alarak tesisat suyuna aktaran Havadan Suya Isı Pompası Daikin Flex HT, özellikle doğal gazın olmadığı bölgelerde, yüksek hacimli sıcak kullanım suyu gerektiren yapılarda ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

LEJYONELLA BAKTERİ KORUMASINA SAHİP

Daikin Flex HT; elektrik rezistansı, gaz veya katı yakıtlı kazan gibi herhangi bir ilaveye ihtiyaç duymadan dış ortam sıcaklığının -20°C’ye kadar düştüğü durumlarda bile 75°C sıcak kullanım suyu üretebilmekte. Daikin Flex HT’in insan sağlığına zararı olan ‘lejyonella’ bakterine karşıda koruma özelliğine de sahip. Maksimum primer su sıcaklığı 80°C olan cihaz, 16 üniteye kadar kaskat çalışma imkanı veriyor.

Elektrikle çalışan ürün, enerjinin olduğu her yerde devreye girebiliyor. Yakıt depolamaya gerek bırakmayan cihaz, baca gazı emisyonu üretmediği için yüksek güvenlikli ve konforlu bir çalışma ortamı sunuyor. Ek personel ihtiyaç duyulmuyor.

XL yük profiline ve A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan Daikin Flex HT, 22,5 kW’den 45 kW’ye kadar 5 farklı kapasitede tasarlandı. İnvertör teknolojisi bulunan kompresör ile yüksek verime sahip ısı pompası diğer alternatif yakıtlara göre yüzde 300’e kadar* daha düşük işletme giderine fırsat veriyor. Ürünün bir diğer önemli özelliği düşük işletme ve bakım giderlerinin olmasıdır. Nitekim Daikin Flex HT ısı pompaları 2* yıla kadar kendini amorti edebiliyor.

Sirkülasyon pompası, genleşme tankı, emniyet ventili ve filtre gibi tüm hidrolik ekipmanlar iç ünitelerde fabrikasyon olarak monte edildiği için son kullanıcı için büyük montaj avantajı sağlıyor. Doğal gaz gerektirmeyen Daikin Flex HT ısı pompaları; konfor ve tasarruf sağlıyor. 
*yakıt cinsine, işletme şartlarına, cihazların bulunduğu lokasyon ve güncel yakıt fiyatlarına göre değişiklik arz edebilir. 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 09:27
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını