banner1322
x

TOPLUM SAĞLIĞINA DESTEK VERECEK

Vestel'in Covid-19’un yayılmasını önlemeye destek ve kullanılmış maskelerin saçtığı tehlikeyi engellemek amacıyla tasarladığı maske dönüşüm ünitesi toplum sağlığına destek verecek.

TOPLUM SAĞLIĞINA DESTEK VERECEK
Endüstrideara

Vestel, topluma fayda sağlayacak önemli bir sosyal projeyle daha ismini duyurdu. Uzmanlar maskelerin ters çevrilerek bir poşet içinde çöpe atılması yönündeki uyarılarını her fırsatta tekrar ediyor, buna rağmen etrafa atılmış ya da çöplerden dışarıya saçılmış ve denizlere atılmış onlarca maskeyi görmek mümkün. Toplum sağlığını tehdit eden bu duruma engel olunabilinmesine destek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla “Maske Dönüşüm Ünitesi”ni tasarlayan Vestel,  mağazalarında konumlandırdığı Maske Dönüşü Ünitesine atılan maskeleri hem toplum sağlığının tehdit edilmesini engellemesi hedefleniyor. Ayrıca her dolu ünite bir görme engellinin hayatında fark yaratacak bağışa dönüşecek. Vestel ve YGA’lı gençlerin geliştirdiği, TIME’ın geçen yıla damga vuran 100 icattan biri olarak göstermiş olduğu Akıllı Baston WeWALK, maskesini bu üniteye atan bireyler sayesinde Askıda Ne Var Sosyal Sorumluluk Platformu aracılığıyla görme engelli bir bireye bağışlanacak.

“Kendini koru, çevreni koru, herkesi koru”

Çıkış noktası “Kendini koru, çevreni koru, herkesi koru” olan Maske Dönüşüm Ünitesi Projesi ilk olarak Zorlu Center, Vestel Ekspres mağazaları (Kızıltoprak, Feneryolu, İnönü Caddesi, Suadiye, Serasker), Beşiktaş, İzmir Mavibahçe, Karşıyaka ve Alsancak’ta hayata geçirildi. Bakırköy ve Bahçeşehir’den de ulaşılabilecek olan Maske Dönüşüm Ünitesi’nin kısa sürede 200 noktaya ulaşması planlanıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 20:37
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını