banner1013
x

TESİSLERİ ISITIRKEN ENERJİYİ BOŞA HARCAMAMAK MÜMKÜN, PEKİ NASIL?

Türkiye radyant ısıtma pazarında yüzde 65 pazar payına ulaşan ve açık ara pazar lideri olan Çukurova Isı’nın Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, endüstriyel tesislerde ısıtma amacıyla tüketilen enerjinin önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

TESİSLERİ ISITIRKEN ENERJİYİ BOŞA HARCAMAMAK MÜMKÜN, PEKİ NASIL?
EndüstrideAra - Haber Detay

 
Enerji kaynaklarını akıllı ve verimli kullanan ısıtma teknolojileri ile radyant ısıtma sektörünün öncü markası olan Çukurova Isı’nın Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ, “Enerji Tasarrufu Haftası” kapsamında endüstrilerdeki ısıtma teknolojilerinin, enerji sarfiyatındaki payına dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

“ÖNCELİĞİMİZ AR-GE OLMALI”

Yüksek ısıtma teknolojileri ve projelendirme konusunda sundukları mühendislik hizmetleriyle endüstrilerdeki enerji verimliliğini maksimize etmeyi amaçladıklarını belirten ÜNLÜ, enerjide yüzde 75 dışa bağımlı bir ülke olduğumuzu hatırlatarak bu durumun önüne geçmek, ülkenin gelişimine ve refah seviyesinin yükselmesine katkı sağlamak için enerji kaynaklarını verimli kullanan teknolojilerin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bu noktada biz sanayicilere büyük görevler düştüğünü söyleyen Ünlü, önceliğin AR-GE olması, enerjiyi verimli kullanan akıllı çözümler geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İLK YATIRIM MALİYETİ 25 – 30 DAHA DÜŞÜK

Endüstrilerde kullanılan radyant ısıtma sistemlerinin, klasik ısıtma sistemlerinden çok daha avantajlı olduğunun altını çizen Ünlü, endüstriyel tesislerde kullanılan radyant ısıtma sistemlerinin, klasik ısıtma sistemlerde olduğu gibi boru, kanal gibi transfer elemanlarına ihtiyaç duymadığının altını çizerek bu sayede ilk yatırım maliyetinin, klasik sistemlere göre ortalama yüzde 25 – 30 daha düşük olduğunun altını çizdi 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 09:19
YORUM EKLE

Aldağ

Peri

Dergiler