banner1322
x

Terrawool Ara Bölme Levhası maksimum fayda sağlıyor

İleri teknolojiyle üretim yapan Terrawool, Ara Bölme Levhası, her türlü yapının ara bölme duvarlarında, merdiven ve asansör boşluklarının duvarlarında, kaplanabilen duvarların ses, ısı ve yangın yalıtımında maksimum sonuç veriyor.

Terrawool Ara Bölme Levhası maksimum fayda sağlıyor
Endüstrideara
Kayseri’deki tesislerinde, ileri teknoloji ile üretim yapan Terrawool, Ara Bölme Levhası, yapıların ara bölme duvarları, merdiven ya da asansör boşluğu duvarlarını kaplayabilen, ısı, ses ve yangın yalıtımında en üst düzeyde sonuç veriyor.

Bazalt, diyabaz ve dolomit ve benzeri volkanik kayaçların 1400 -1600 °C’de ergitme işlemi ile lav haline getirilip, elyafa evrilmesi, bağlayıcı ile harmanlanarak bir dizi işlemden geçirilerek ulaşılan doğal bir yalıtım malzemesi olan taş yünüyle inovatif çözümler üreten Terrawool, Kayseri’de yer alan tesislerinde, en ileri teknoloji ile üretim yapıyor.

Basma direncinin yüksek olması gerekmeyen, dikey konumda kendini taşıyabilen taş yünü levhasıyla, Ara Bölme Levhası; ses, ısı, yangın yalıtımı ve benzeri detayların olduğu alanlarda kullanılabiliyor.
Yapıların ara bölme duvarları, merdiven ve asansör boşluklarının duvarlarında, kaplanabilen duvarların ses, ısı ve yangın yalıtımında uygulanabilen Ara Bölme Levhası, belli durumlara göre yoğuşma problemi olabilecek yerlerde, akustik amaçlı, üzeri cam tülü kaplamalı olarak da kullanılabiliyor.

YANGIN, ISI, AKUSTİK VE SES YALITIMI


Ara Bölme Levhasının kullanım temeli ise şöyle: Metal ve ahşapla oluşturulan taşıyıcı konstrüksiyonlardan kafes sisteminin içine ses, ısı, akustik ve yangın amaçlı yalıtımda kullanılıyor. Taş yünü levhalar dikey konumlanabilmeli, süreç içinde aşağıya kaymaması için en az 40 kg/ metrekare yoğunlukta olması gerekmektedir.
Akustik yalıtım alanlarında siyah ve sarı cam tülü ile kaplamalı olarak kullanılır. Akustik amaçlı duvarlar yüzde 50 delikli yüzeye sahip malzemelerle kaplanmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 02:09
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını