TEKSAN, TÜSİAD SD² PROGRAMININ 5. ÇAĞRI DÖNEMİ KATILIMCILARI ARASINDA YER ALDI

Teksan, "Tanklarda Akustik Analiz ile Kaçak Tespiti Yapılması" başlığında açtığı çağrının çözümü için teknoloji tedarikçisi olarak ortak hizmet veren Metapax Akustik Mühendislik & Miltron Savunma ile iş birliğine gitti.

TEKSAN, TÜSİAD SD² PROGRAMININ 5. ÇAĞRI DÖNEMİ KATILIMCILARI ARASINDA YER ALDI
Robot Zirvesi

TÜSİAD’ın sanayi 4.0 çalışmaları kapsamında ilkini 2018 yılında hayata geçirdiği TÜSİAD SD² Türkiye’de “Sanayide Dijital Dönüşüm” teması ile oluşturulan ve teknoloji kullanıcıları ile teknoloji tedarikçilerini bir araya getiren ilk kapsamlı program olma niteliği taşıyor. TÜSİAD SD²’nin beşincisi, sanayinin dijital dönüşümü sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile gerçekleşti. Program dahilinde çağrı açan teknoloji kullanıcısı şirketlerle, çağrılara uygun çözüm önerisi olan teknoloji tedarikçileri eşleşti. Etkinlikte alanında uzman 31 konuşmacı, 12 oturumda görüş ve önerilerini paylaştı. Ayrıca TÜSİAD ve TÜRKONFED iş birliğinde gerçekleşecek ‘Özel Çağrı Dönemi’nin de duyurusu yapıldı.

ÇÖZÜM NOKTASINDA BİRLİKTE HAREKET EDECEKLERLER

Güçlü mühendislik bilgisi ve projeye özel terzi işi çözümleri ile kesintisiz enerji sektöründe hizmet veren Teksan, TÜSİAD SD² kapsamında “Tanklarda Akustik Analiz ile Kaçak Tespiti Yapılması” başlığında çağrı açtı. Hem çağrısına başvuran hem farklı alanlarda çalışan 21 teknoloji tedarikçisi ile tek tek görüşerek fikir alışverişinde bulunan Teksan, yakıt tankı kaçaklarının kontrolünde süre kaybını en aza indirecek çözümü aradığı çağrısı için Metapax Akustik Mühendislik & Miltron Savunma ortaklığını eşleşmeye uygun buldu. Bundan sonraki süreçte Teksan ve Metapax Akustik Mühendislik & Miltron Savunma firmaları çözüm noktasında birlikte hareket edecek.


"30 DAKİKA CİVARINDA OLAN KONTROL SÜRELERİNİ 1-2 DAKİKALARA DÜŞÜRECEĞİZ"

TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı (TÜSİAD SD²) kapsamında yaptıkları çalışmaları değerlendiren Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, şunları söyledi: “TÜSİAD SD² teknoloji kullanıcıları firmalar ile teknoloji tedarikçilerini bir araya getiren önemli bir program. Bir taraftan şirketlerin teknoloji çözümü ihtiyaçlarını giderirken diğer taraftan start-up firmalar için de değerli fırsatlar sunuyor. Büyük bir potansiyel barındıran bu program sayesinde aynı gün içinde 21 farklı firma ile görüşüp fikir alışverişi yapma şansı bulduk. İhtiyacımıza uygun tedarikçi yönlendirmesi noktasında verimli bir iş birliği süreci yaratıldı. Çağrı açtığımız başlıkta çözüm önerileri ile bizi en çok etkileyen Metapax Akustik Mühendislik & Miltron Savunma firmaları ile eşleştik. Önümüzdeki süreçte birlikte çalışarak ses getirecek bir projeye imza atacağımıza inanıyoruz. “Tanklarda Akustik Analiz ile Kaçak Tespiti Yapılması” başlıklı çalışmamızda kaçakların tespitinde akustik bir kontrol ve görüntüleme teknolojisi kullanmayı hedefliyoruz. Böylece 30 dakika civarında olan kontrol sürelerini 1-2 dakikalara düşüreceğimizi ön görüyoruz. Bir parçası olmaktan mutluluk duyduğumuz programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, teknoloji kullanıcısı tüm firmalara TÜSİAD SD² programının avantajlarından yararlanmalarını öneriyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 18:19
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını