Tedarik zincirinin bozulmadığı her durumda çalışmaya devam edecek    

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Direktörü İnşaat Mühendisi Kazım Gökhan Elgin, İstanbul’un depreme hazırlığının çok önemli olduğu için işlerinin devam etmesinin önem arz ettiğini, bu nedenle tedarik zincirinin bozulmadığı ve iş gücüne erişimin yapılabildiği her durumda çalışmaya devam edeceklerini açıklıyor. 

Tedarik zincirinin bozulmadığı her durumda çalışmaya devam edecek    
Endüstri 40 Zirvesi

Corona Virüsüne karşı gerekli tedbirlikleri aldıklarını ifade eden İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Direktörü İnşaat Mühendisi Kazım Gökhan Elgin, İstanbul’un depreme hazırlığının çok önemli olduğunu hatırlatarak, süreci nasıl yönettiklerini ve kurumlarının B planını şu şekilde anlatıyor: 

Corona Virüsü, bütün dünyayı etkileyen bir salgın olduğu için sorunun küresel olduğunu açıkça göstermektedir.  Bu nedenle ülkemiz de bu süreçten ciddi bir şekilde etkilenmekte ve etkilenmeye de devam etmektedir. İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul’un depreme hazırlık projesi olan  İSMEP Projesini, iş veren olarak müteahhit ve müşavirlerle yapmış olduğu sözleşmelerle yürütmektedir. Bu süreçte, kurumumuz 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan personeline hemen izin vermiş, diğer personeli de vardiyalı sistemde çalıştırma metoduna geçmiştir.  Yine müteahhit ve müşavirlerimize uyarılar yapılarak bu salgın hakkında bilgilendirme, korunma yöntemleri ve alınacak tedbirlerle ilgili yazılar yazılmış olup takibi yapılmaktadır. Bu süreçte, işlerde psikolojik ve fiziksel nedenlerden ötürü yavaşlama olmuş ve hali hazırda yapacağımız ihalelerimizde erteleme yoluna giderek salgının kontrol edilebilir düzeye gelmesini beklemekteyiz. Sektörün rahatlaması için; öncelikle salgının alınan tedbirlerle konrol altına alınabilmesi direkt olarak sektörümüzde oluşan psikolojik baskıyı azaltacaktır. İnşaat sektörü Türkiye için kritik öneme haiz olduğu için işler tamamen durdurulmamış ve önümüzdeki süreçte de devam etmesi planlanmaktadır. Bu salgın önümüzdeki bir yıl boyunca etkisini azalan bir şekilde de olsa göstereceği için, imalat sürecinde alınacak hijyen ve tedbirlerin uzun bir süre devam edecek şekilde çalışılmasını öngörüyoruz. İşveren olarak faaliyetlerimiz sıkı bir şekilde denetimini ve işleyişi takip edeceğiz. 

“İŞ GÜCÜNE ERİŞİMİN YAPILABİLDİĞİ HER DURUMDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İstanbul’un depreme hazırlığı çok önemli olduğu için işlerimizin devam etmesi önem arz ediyor. Bu nedenle kurumumuz tedarik zincirinin bozulmadığı ve iş gücüne erişimin yapılabildiği her durumda çalışmaya devam edecek. Ancak üstte de belirttiğim gibi alınacak tedbirler ve hijyen kuralları çok önem arz edecek. 

ALTYAPISINI GÜÇLENDİREREK ONLINE ÜZERİNDEN ÇALIŞABİLME OLANAĞINI YÜKSELTİ

Kurumumuz, salgın çıktıktan sonra gerek saha elamanlarıyla, gerekse diğer kurumlarla internet üzerinden görüntülü haberleşme yapılabilen hizmet sağlayıcılarından iletişimini yapmaktadır. Bu nedenle belli programlar satın alınarak bu konuda kapasite güçlendirilmiş ve çalışmalarımız online üzerinden de ve hatta evden çalışabilme yapılamasına da olanak sağlamaktadır. Bu konuda alt yapımız iyi olduğundan küresel ölçekte yenilikleri takip edip, yeteneğimizi en üst seviyeye çıkarabilriz.  

Corona sürecinde eve daha çok vakit ayırabilmekteyim. Ayrıca kitap okumayı da önemsemekteyim. En son okuduğum kitaplardan bir kaç tanesi; A’mak-ı Hayal, Dünyaya Yön Veren En Etkin 100, Bunu Herkes Bilir. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 18:02
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını