Taşyünü ısı yalıtımı ile enerji verimliliğine katkı sağlıyor

Terrawool marka ismi öne çıkan His Yalıtım, üretimini yaptığı taşyünü ısı yalıtım sistemleri ile yapılarda enerji verimliliğin sağlanmasına katkı sağlıyor. 

Taşyünü ısı yalıtımı ile enerji verimliliğine katkı sağlıyor
Endüstrideara

Üretime 2014 yılında start veren His Yalıtım, Terrawool marka ismi ile inşaat sektörüne hizmet veriyor. 40 kg/m3 - 200 kg/m3 arasında her türlü levha, panel, çatı şiltesi ve rabitz telli sanayi şiltesi üretimi gerçekleştiren firma, kalitesi ile yapılara güvenli çözümler sunuyor. 

Marka üretimini yaptığı taşyünü ısı yalıtım sistemleri ile yapılarda enerji verimliliğinin sağlanmasına katkı sağlıyor. 

TAŞYÜNÜ İLE ISI YALITIMDA MAKSİMUM VERİMLİLİK

Isı yalıtımının önemine değinen Genel Koordinatör Muhsin Pala, ısı yalıtımın fosil kaynakların tüketiminin ve çevre kirliliğinin azaltılmasına, yapı ve insan sağlığına, sera gazı salınımının azaltılmasına, ozon tabakasının korunmasına yardımcı olduğunu vurguluyor. Aynı zamanda küresel ısınmanın artışının dizginlenmesine katkı sağlamak gibi ısı yalıtımın daha birçok faydası olduğunu aktaran Pala, “Taşyünü ile yapılan ısı yalıtımı, ısı, ses ve yangın güvenliği için yapılara azımsanmayacak kadar fayda sağlamaktadır. Hem yapı sağlığı hem de insan sağlığı için duvarların nefes alması çok önemlidir. Yalıtım malzemesi olarak taşyünü seçildiğinde, yaşanılan mahallerin sağlıklı nefes alması garanti edilmiş olur. Taşyünü mantolama yapıldığı zaman, doymuş nem sıcak olan iç duvarlardan rahatça geçerek yoğuşmaya neden olmaz.” diyor.


 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 08:19
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını