banner1322
x

TARİHİ PROJEDE GERİ SAYIM BAŞLADI...

Azerbaycan'ın Şah Deniz 2 sahasındaki doğal gazı Avrupa'ya taşıyacak Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) tamamlandığının altını çizen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, haftalar içerisinde resmi açılışının yapılacağını söyledi.

TARİHİ PROJEDE GERİ SAYIM BAŞLADI...
Endüstrideara

Dünyanın en önemli doğal gaz boru hattı projeleri arasında yer alan Azerbaycan'ın Şah Deniz 2 sahasından çıkarılan gazı Avrupa'ya taşıyacak olan TAP projesi hakkında Japonya merkezli Nikkei gazetesine bilgi veren zerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev,  Türkiye-Yunanistan sınırındaki Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'na (TANAP) bağlanana bu projenin önemine işaret etti. İnşaat çalışmaları 4,5 yıl süren projede  geri sayım başladı.

RESMİ AÇILIŞ HAFTALAR İÇERİSİNDE YAPILACAK

Güney Gaz Koridoru'nun Avrupa ayağını oluşturan TAP, Yunanistan, Arnavutluk ve Adriyatik Denizi'nden geçerek İtalya'ya yılda 10 milyar metreküp gaz taşıyacak olan proje hakkında Aliyev, Azerbaycan'ın Şah Deniz 2 sahasındaki doğal gazı Avrupa'ya taşıyacak Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) tamamlandığının altını çizdi. Haftalar içerisinde resmi açılışının yapılacağını dile getiren Aliyev, Bakü’den Avrupa’ya tarihi bir boru hattının tammalandığını vurgulayarak, Azerbaycan’daki boru hatlarının sürekli korunduğuna işaret ederek bu boru hatlarına çok sayıda ülkenin ve kurumun milyarlarca dolar yatırım yaptığını kaydetti. (A/A)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 18:27
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını