banner1322
x

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKDE 50 ŞİRKETTEN BİRİ

REHAU, TBD Medya Grup ile Birleşmiş Milletler’in ortaklaşa yürüttüğü bir proje olan “Sürdürülebilirlik ve İklim Liderliğindeki 50 şirket”ten biri oldu.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKDE 50 ŞİRKETTEN BİRİ
Makine Zirvesi

YELİZ YİRMİBEŞ LALE - Çalışmalarında sürdürülebilirliğe önem veren REHAU, “Sürdürülebilirlik ve İklim Liderliğindeki 50 Şirket”ten biri seçildi. REHAU’nun gelecek nesillere karşı sorumluluğunu yerine getirmek için uzun vadeli bir yaklaşımı benimsediğini dile getiren REHAU Group CEO’su William Christensen, sürdürülebilirlik ve İklim Liderliği’ndeki 50 şirketten biri olmanın 20 bin çalışanlarının sürdürülebilirlik ve iklimi koruma konularında daha iyi olma çabalarına devam edebilmeleri için gerçek bir teşvik olduğunu vurguladı. Christensen, döngüsel ekonomilerin söz konusu olduğunda öncülük etmek istediklerini sözlerine ekledi. 

ATIK MALZEMELERİN YENİDEN KULLANIMINA ODAKLANIYOR

2025 yılına kadar grup genelinde geri dönüşüm oranını yüzde 15'in oldukça üzerine çıkarmayı ve aynı zamanda CO2 emisyonlarını en az yüzde 30 azaltmayı planlamakta olan REHAU’nun Denetim Kurulu Üyesi Dr. Veit Wagner, sürdürülebilirliğin güven, güvenilirlik ve yenilik gibi üç ana değeri temel alan bir felsefe olduğuna inandıklarını belirterek yaşam kalitelerini iyileştirmek için ileriye dönük teknolojiler geliştirmek istediklerini aktardı. Üretimde yeni malzemeler yerine geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmanın CO2 emisyonlarını yüzde 88'e varan oranlarda azaltabileceğine dikkat çeken Wagner, REHAU’nun doğal kaynak dostu dayanıklı polimer sistemlerinin üretimine ek olarak, tüketici sonrası ve endüstri sonrası atık malzemelerin yüksek kaliteli işlenmesine ve yeniden kullanımına odaklandığını belirtiyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 08:54
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını