Sunduğu çözümlerle yapıları özgün kılıyor

Akmanlar Alüminyum, Aluway marka ismiyle hizmet verdiği alüminyum doğrama ve dış cephe giydirme sistemleriyle mimari projelere hem estetik hem de fonksiyon olarak değer katıyor.

Sunduğu çözümlerle yapıları özgün kılıyor
Robot Zirvesi

Alüminyum sektöründe kaliteli ürünleri ve uygulamalarıyla öne çıkan Akmanlar Alüminyum, geniş ürün portföyü ile hedef kitlesine sınırsız çözümler sunuyor. Yaptıkları işte farklılık yaratmak adına 1992 yılında alüminyum profil ve aksesuarları ticareti yapmak üzere yola çıktıklarını belirten Akmanlar Alüminyum şirket sahibi Oğuz Akman ile bugün geldikleri nokta ve çalışmaları hakkında konuştuk. Sektöre adım attıkları ilk günden bugüne yeni ürünler geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Akman, ürünlerinin kalitesine dikkat çekiyor. Fabrikalarında motorlu panjur, kepenk imalatı ve toz boya da yaptıklarını açıklayan Akman, profilde Elvial Alümiyum sistemleri, aksesuarda Giesse, Roto, Dorma gibi değerli markaların bayiliğini yaptıklarını açıklıyor. Akman, kendi markaları Aluway ile alüminyum doğrama ve dış cephe giydirme sistemlerinin satışını gerçekleştirdiklerini açıklıyor. Silikon cephe, kapaklı cephe, yarı kapaklı cephe vb. sistemleri amacına, yerine, yüksekliğine ve mimarisine göre en uygun profilleri önerdiklerini dile getiren Akman, alüminyumun kullanım alanının genişliğine dikkat çekiyor. Kolay şekil verilebilmesi nedeniyle alüminyumla her türlü detayın kısa bir süre çözümlenebildiğini vurgulayan Akman, bu yönüyle alüminyumun mimarlara projelerine estetik değer katmasının yanı sıra zaman açısından da avantaj sağladığını aktarıyor. 

ALUWAY İLE CEPHEDE SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK

Profilin istenilen forma sokulabilmesi mimarı projelerinde özgür kıldığını dile getiren Akman, alüminyum sistemlerindeki renk alternatifinin fazlalığına işaret ediyor.  Akman, “Alüminyum hafif olması nedeniyle bina yük bindirmiyor. Ayrıca alüminyum dayanımı oldukça yüksek bir malzemedir. Binanın dış cephe ve pencere alanında en iyi çözümler sunan malzeme yine alüminyumdur. Tüm bu özellikleri nedeniyle alüminyum mimariye avantaj sağlamaktadır. Ayrıca geri dönüşümlü olup çevreye zararı yoktur.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 19:01
YORUM EKLE

Sensörmatik

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını