“Standartlara uygun iskele sistemlerin projelerin yanındayız”

İnşaat sektörüne iskele kalıp satış ve kiralama hizmeti veren Güneş İskele’nin Satış Pazarlama Sorumlusu Ersan Bektaş, TSE standartlarına uygun üretilen iskele sistemleriyle projelerin yanında olduklarını açıklıyor. 

“Standartlara uygun iskele sistemlerin projelerin yanındayız”
EndüstrideAra - Haber Detay

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz? 

İskele kalıp sektöründe geniş bir ürün gamıyla faaliyet gösteriyoruz. Müşterilerimize üretim, satış ve kiralama hizmeti veriyoruz. Ürün gamımızda galvanizli güvenlikli iskele, güvenlikli iskele sistemi, H tipi cephe iskelesi, teleskobik dikme direkler, masa tipi (pano) kalıp iskelesi, mobil iskele (Tekerlekli yürür iskele), kenar koruma sistemi ve iskele ve kalıp aksesuarları yer alıyor. Firmamızın parça bazında yaklaşık 300 imalatı bulunuyor; ancak ağırlıklı olarak kiralama faaliyeti yapıyoruz.

Galvanizli güvenlikli iskele sistemlerinizin özellikleri nedir? 

Geçmiş yıllara nazaran iskele kalıp sektöründe olumlu yönde gelişmeler yaşandı. O yıllarda iskele sistemleri standartlara sahip değildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaatlarda kullanılan bina dış cephe iş iskeleleri için standart getirerek, tebliğ yayımlamış ve 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren uygulanmaya başlandı. Bina dış cephe iş iskeleleri TSE standartlarına göre yapılması zorunlu kılındı. Bu gelişmeyle beraber bina dış cephe iş iskeleleri, iş sağlığı ve güvenliği açısından çok daha avantajlı oldu. Güneş İskele olarak müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz galvanizli güvenlikli iskele sistemlerimiz, TS-EN 12810 VE 12811 Normlarına Uygun Galvanizli Güvenlikli İskele olarak imal ediliyor. İskele sistemlerinin kalitesi ve standartlara uygunluğu kadar, iskele sistemini kuracak olan personelin tecrübeli ve de yüksek çalışabilme gibi birtakım yeterlilik belgelerine sahip olması gerek. Gerek iskele sistemlerinin gerekse de kurulan iskelenin standartlara uygun olup olmadığı sorumlu kurumlar tarafından denetlenmeli. İnsan sağlığı her şeyden çok daha önemli. Olası bir kazanın telafisi söz konusu değil, bu nedenle tüm denetimlerin gerçekleştirilmesi mühim!
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 17:53
YORUM EKLE

Fullboard

Vefa

Dergiler