Sistemleri ile işçilik maliyetlerini aşağı çekiyor

Özler Kalıp ve İskele Sistemleri CEO, Genel Müdürü Berkan Özelci̇, özellikle son dönemde mevcut sistemlerine hidrolik-otomatik üniteler entegre ederek işçilik maliyetlerini aşağı çekecek sistemleri müşterilerinin kullanımına sunduklarını belirtiyor.

Sistemleri ile işçilik maliyetlerini aşağı çekiyor
Robot Zirvesi

Firmanızın dünden bugüne çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri, inşaat firmalarına çözüm ortağı olmak amacı ile 1996 yılında İstanbul’da kuruldu. Projelendirme, tasarım, üretim, satış, kiralama, satış sonrası teknik destek, süpervizörlük ve proje müşavirliği hizmetleri vermektedir. Konularında uzman, tecrübeli ve dinamik teknik kadrosuyla, mühendislik, analiz ve raporlarla desteklenmiş hızlı ve ekonomik endüstriyel kalıp ve iskele çözümleri sunmaktadır. ÖZLER, 7.000 metrekaresi üretim 15.000 metrekaresi stoklama alanı olmak üzere toplam 22.000 metrekarelik tesisi ve 150 çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Modern çalışma ortamlarında, iş güvenliğinin sıfır hata ile yürütüldüğü üretim tesislerinde, teknolojiyi kullanarak; otomatik kesme ve delme makinaları, metal işleme merkezleri, robotik ve otomasyon kaynak makinaları, CNC kesme ve bükme makinaları ile kaliteli ürün üretmek için sürekli inovasyonu düşünerek AR-GE yatırımları yapmaktadır. ÖZLER, kurulduğu günden bugüne kadar sürekli artan bir ivme ile büyümesini devam ettirmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında yerli ve yabancı birçok firmaya hizmet vermektedir. Yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinin gelişmesi ile birlikte Türk müteahhitlerinin gittiği ülkelerde onlara çözüm ortağı olmaktadır. Sağladığı istihdam ve ürettiği katma değer ile milli ihracat hedeflerine katkıda bulunmaktadır.

Hangi ürün ve sistemlerinizle inşaat sektörüne hizmet veriyorsunuz?

TIMBERFORM    :Ahşap Kirişli Kolon ve Perde Kalıbı Sistemleri
RAPIDO & RAPID    : Panel Kalıp Sistemleri
STEELFORM        : Özel Tasarım Sac Yüzeyli Kalıp Sistemleri
OCS            : Mekanik – Hidrolik Tırmanır Kalıp Sistemleri
WINDBOARD    : Mekanik – Hidrolik Rüzgar ve Cephe Koruma Sistemleri
SLABFORM        : Kalıp Altı Taşıyıcı İskele Sistemleri
SLABFLEX        : Kalıp Altı Taşıyıcı Dikme Sistemleri 
UNISCAFF        : Flanşlı Çok Amaçlı İskele Sistemleri
SAFETYSCAFF    : Güvenlikli Cephe İskelesi Sistemleri
FORMDECK        : Malzeme Çıkartma Platformları
SAFETYNET        : Güvenlik Ağı Konsolları
SAFETYBOARD    : Geçici Kenar Koruma Bariyerleri 

Yakın zamanda pazara sunduğunuz yeni bir ürününüz oldu mu ya da olacak mı? Hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

ÖZLER için AR-GE dönemsel değil süreklilik arz eden bir süreç. Biz sadece yeni bir ürün geliştirmeye değil aynı zamanda müşterilerimizden gelen geri bildirimler ile mevcut ürünlerimizi daha optimal hale getirmeye odaklandık. Özellikle son dönemde mevcut sistemlerimize hidrolik-otomatik üniteler entegre ederek işçilik maaliyetlerini aşağı çekecek sistemleri müşterilerimizin kullanımına sunduk. Ayrıca ana taşıyıcı sistemi aluminyumdan oluşan kalıp ve iskele sistemleri konusunda AR-GE ekibimiz yoğun bir mesai harcamaktadır. Gelecek bizim…

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 12:07
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını