banner1322
x

ŞİŞECAM İÇİN YATIRIM YILI OLDU

Şişecam 2021 yılının ilk altı ayı içerisinde 838 milyon TL yatırım gerçekleştirdi. İlk yarı net satışları ise 13 milyar TL oldu.

ŞİŞECAM İÇİN YATIRIM YILI OLDU
Robot Zirvesi

Şişecam’ın 2021 yılının ilk altı ayıyla ilgili sonuçları açıkladı. Şişecam’ın konsolide net satışları 13 milyar TL oldu. Globaldeki satışlar ise konsolideki satışların yüzde 64’ünü oluşturdu. Şişecam, ilk yarıda 2,7 milyon ton cam üretti. Bu dönemde 2,5 milyon ton endüstriyel hammadde ve 1,2 milyon ton soda  üretimi yapıldı. Şişecam, öngörülü kararları ve tüm ekosistemi için değer yaratan uygulamaları ile bu dönemde, küresel salgının öncesini yansıtan geçtiğimiz yıl aynı dönemin de üzerinde, güçlü bir ilk yarı finansal performansına ulaşmayı başardı. Şişecam, yılın ilk 6 ayında elde ettiği sonuçlarla bir önceki yılın aynı dönemine göre finansal bir başarı sağladı. 

GÜÇLÜ BİR FİNANSAL PERFORMANS SAĞLADI 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici, “Pandeminin etkisiyle sıra dışı koşullar hakimiyetini korudu. Belirsizlik ortamı devam etmesine rağmen 2021 yılının ilk yarısında tüm ekosistem için sürdürülebilir bir değer yaratmayı sürdürdü. Yılın ilk yarısında konsolide net satışlarımız 13 milyar TL’ye ulaştı. Ürünlerimiz, yatırımlarımız ve sağladığımız istihdam Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağladık. Ayrıca lokomotif sektörlerin büyümesine yardımcı olduk. Güçlü kurumsal yönetişim kabiliyeti ve esnek uygulamaları ile yılın ilk yarısında güçlü hedeflerine ulaşmayı başaran Şişecam, pandemi öncesi dönem olan geçtiğimiz yıl aynı dönemin de üzerinde başarılı bir finansal performans elde etti. Önümüzdeki dönemde de faaliyetlerimizi güçlü yetkinlik ve reflekslerimizi kullanarak yönetmeye, iş süreçlerimiz ve planlarımızda gerekli güncellemeleri yaparak tüm paydaşlarımız için değer yaratmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını