Sıfır enerji tüketimi

Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş, İzmir Pancar'daki tesislerinde ürettiği Sunvia gün ışığı aydınlatma sistemi, yaşam alanlarınızı doğayla daha uyumlu, sağlıklı mekânlara dönüştürüyor ve masraflarınızı düşürerek bütçenize katkıda bulunuyor.

Sıfır enerji tüketimi
Endüstrideara

Sunvia Gün Işığı Aydınlatma Sistemi; reflektör, akrilik kubbe ve difüzör gibi üç ana parçadan oluşuyor. Özel akrilik kubbe çatı üzerine yerleştirilir ve gün ışığını reflektif kanala iletir. Yüksek yansıtma özelliğine sahip olan reflektif kanal gün ışığını difüzöre iletir ve difüzöre gelen gün ışığı da homojen bir şekilde mekanın aydınlatılmasını sağlar. Sunvia, sıfır enerji ile doğal aydınlatma sağlıyor, Ayrıca sistem yapay aydınlatmalardan kaynaklı doğaya salınan karbon miktarını azalttığından tam bir doğa dostu. 250, 550 ve 900 mm çaplarında Sunvia’nın dört modeli bulunuyor. 750 W eşdeğer güçte olan SV-900 modeli, 50-60  m² alanı aydınlatma gücüne sahiptir. Günde sekiz saat, yılda 320 gün aydınlatma sağlayarak bir adet SV-900 modeli,  yaklaşık 800 kg CO2 emisyonunu engellemiş oluyor. Bu da“Doğaya, 1 ünite ile 2 ağaç kazandırılmasına eşdeğerdir.”

SUNVIA KULLANIMININ SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Enerji tasarrufu sağlar, sıfır enerjiyle çalışır. Doğal aydınlatma sağladığından dolayı, karbon ayak izini büyük ölçüde azaltır. Doğal aydınlatmanın sağlık üzerindeki pozitif etkisi insanlara büyük oranda avantaj sağlıyor. Doğal aydınlatma, ortamdaki ürünleri de bir hayli etkiliyor, yapılan araştırmaya göre sistemin kullanıldığı alanlarda ürünler tüketiciler tarafından daha çok tercih ediliyor. Sunvia, depo, fabrika, ev, ofis, marketler, alışveriş merkezleri,  spor salonları ve yüzme havuzları gibi mekânların iç aydınlatmasında, doğal ışığı kullanmanıza imkân veren çözümler sunuyor. Form Tesisler, Form Şirketler Grubu’nun yerli imalat ayağını oluşturuyor,çevre dostu ürünlerinin  imalatıyla da sektörde öne çıkıyorFirma, Türkiye’nin ilk yerli imalatı Doğal aydınlatma ürünlerini imal etmiş, şimdi de  ürün gamını genişleterek doğal havalandırma sistemlerinin de imalatına başlamıştır. Bir diğer ekolojik imalatı ise Evaporatif soğutma sistemleridir. Bu sistem, klasik klimanın kullanılamayacağı büyük alanlar da kullanılıyor, kompresör kullanmadan soğutma yapıyor. Lojistik firmaları, tekstil sektörü,  AVM’ler, perakende zincirleri, ve her türlü sanayi tesisi ile çalışan firmanın; Ankara, İstanbul, Denizli, Gaziantep, Bursa ve Antalya başta olmak Ürün grupları arasında Sunvia Güneş Tüpü Doğal Aydınlatma Sistemleri, Roda ve Troke Doğal Havalandırma, FesKlimaEvaporatif Soğutma Üniteleri,  ve Duman Tahliye Sistemleri yer almaktadır.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 16:05
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını