SEKTÖRÜN DEV İSMİ 40. YAŞINI KUTLUYOR

PVC profil sektöründe; Egepen Deceuninck, Winsa, Pimapen, Maestro, cam balkon sektöründe; Camoda ve ayrıca alüminyum sektöründe IQ Alüminyum markalarını bünyesinde bulunduran Türkiye’nin öncü kuruluşu Ege Profil, 40 yaşında! 

SEKTÖRÜN DEV İSMİ 40. YAŞINI KUTLUYOR
Endüstrideara

PVC profil sektöründe; Egepen Deceuninck, Winsa, Pimapen, Maestro, cam balkon sektöründe; Camoda ve ayrıca alüminyum sektöründe IQ Alüminyum markalarını bünyesinde bulunduran Türkiye’nin öncü kuruluşu Ege Profil, 40 yaşında!  13 milyon dolarlık marka değeri ile geçen yıl Türkiye’nin en değerli markaları listesine giren Ege Profil, 35’i aşkın ülkeye ihracat yaparak global PVC profil pazarında ülkemizin adını gururla dünyaya duyuruyor. 

Ege Profil Genel Müdürü Ergün Çiçekci, ‘’Şirketimizin kuruluşundan bu yana benimsediğimiz mükemmellik vizyonumuzla, sektörümüzü yenilikçi ürünler ile geliştirecek, üretim aşamasından satış sonrası hizmetlere kadar profesyonelce çalışmaya devam edecek ve global düzeyde daha büyük başarılara imza atacağız. Ege Profil’in nice kuruluş yıllarını hep birlikte kutlayacağız.’’ dedi.

BAŞARININ ARKASINDA YATAN GÜÇ, PAZAR DENEYİMİ VE ÇALIŞAN MOTİVASYONU

Ayrıca Çiçekci, ‘’40’ıncı yılımızda ulaştığımız bu büyük başarı, bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Ulaşılan bu başarının ardında, sahip olduğumuz pazar deneyimi ve çalışan motivasyonumuzun rolü oldukça büyük. Ayrıca, sürdürülebilir güçlü finansal yapımızla tüm faaliyetlerimizi mali hedeflere dönüştürerek bu hedeflere başarı ile ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.’’ dedi.

1981’DEN GÜNÜMÜZE UZANAN BAŞARI

1981 yılında Namık Mazhar Zorlu ve Oğulları Plastik Profil Sanayii Kollektif Şirketi unvanıyla kurulan Ege Profil, 1982 yılında unvan değişikliği ile bugünkü adını aldı. 1993 yılında, halka arz edilerek, BİAŞ’ta işlem görmeye başlayan şirket hisselerinin yüzde 47’si 2000 yılında Mazhar Zorlu Grubu tarafından dünyanın en büyük PVC profil üreticilerinden olan Belçikalı Deceuninck Grubu’na satıldı. Ege Profil, 2001 yılından itibaren yüksek bir performans göstererek sürekli büyüme kaydetti.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 16:48
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını