Samsung Electronics 50. yılını kutladı

Dünya devi Samsung Electronics, kuruluşunun 50. yıldönümünü çalışanlarıyla birlikte kutladı.

Samsung Electronics 50. yılını kutladı
EndüstrideAra - Haber Detay

Başarısı ile bir dünya markası olan Samsung Electronics, bu yıl 50 yaşına girdi.  Suwon’da yer alan Samsung Digital City genel merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte 50. yıldönümünü çalışanlarıyla birlikte kutladı. 400’ü aşkın Samsung Electronics çalışanın yer aldığı kutlamada yönetim kadrosundan Cihaz Çözümleri (DS) Birimi Başkan Yardımcısı ve CEO’su Kinam Kim, Tüketici Elektroniği (CE) Birimi Başkanı ve CEO’su Hyun Suk Kim, BT ve Mobil İletişim (IM) Birimi Başkanı ve CEO’su Dong Jin Koh de bulundu. 

Video mesajı yayınlayan Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, 50 yıldaki çalışmalarından dolayı tüm Samsung çalışanlarına şükranlarını sundu. Samsung Electronics’in bu birikiminden yararlanarak asırlık bir şirket olma doğrultusunda kararlılıkla çalışmaya devam edeceğini açıklayan Lee, geçen 50 yılda yaşananların herkesin özverisi ve çok çalışması sayesinde mümkün olduğunu dile getirerek, gelecek 50 yıla bakarken hayal güçlerini serbest bırakıp olağanüstü bir gelecek hayali kurmaları gerektiği mesajını verdi. 
İnovatif teknolojiler üzerinden global bir toplum yaratılmasına katkıda bulunma taahhüdünü vurgulayan Lee, yeni teknolojileri kullanarak daha sağlıklı ve mutlu bir gelecek kurarak, paylaşarak ve birlikte büyüyerek dünyanın en iyisi olacaklarını açıkladı. 

Şirket hayatının bundan sonraki döneminde sürekli büyüme doğrultusundaki üç önemli hedeflerini açıklayan Cihaz Çözümleri (DS) Birimi Başkan Yardımcısı ve CEO’su Kinam Kim, demografi ve tüketici davranışlarındaki çok önemli farklılaşmaların getireceği öngörülemeyen değişimlerin, teknoloji sektörünün önümüzdeki döneminin karakterini oluşturacağının altını çizdi. Bu sebeple, yeni dönemde varlıklarını sürdürebilmek için kendi içlerinde durmaksızın inovasyon peşinde olmaları gerektiğini önemle vurgulayan Kim, öğrenmeyi asla bırakmamalı, hedeflerine ilerlerken cesur ve korkusuz olmalı, üzerlerine aldıkları tüm görevleri tam olarak yerine getirmeleri gerektiğini dile getirdi. 
Müşterilerin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin her zaman önünde kalarak ve sürekli dönüşen pazarlarda gelişip büyüme yollarını bularak, müşterilerin her zaman işlerinin merkezinde olmasını sağlamaya devam edeceklerini açıklayan Kim, çalışanlara seslenerek herkesin Samsung’un daha güzel bir dünyaya katkıda bulunan bir şirkete dönüşmesi ve gelecek nesillerin saygı ve sevgi duyduğu bir şirket olarak kalması için birlikte çalışması gerektiğinin altını çizdi. Kim, kimsenin bu yolda iyi kurumsal vatandaşlar olarak sorumluluklarını unutmaması gerektiğinin altını çizdi. 

Samsung’un faaliyet gösterdiği dünyanın her yerindeki ülkelerde yer alan Samsung çalışanları ve yöneticileri geçtiğimiz günlerde gönüllü çalışmalara katıldı. Bu kapsamda içinde yaşadıkları topluma kazançlarının bir kısmını geri sundu. Böylelikle çalışanlar Samsung’un yıldönümünü daha anlamlı bir şekilde kutladılar ve minnettarlıklarını göstermiş oldular. Yapılan etkinlikler dahilinde bağış kampanyaları da gerçekleştirildi Ayrıca genç öğrenciler için eğitim projelerine yer verildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 17:21
YORUM EKLE

Polinet

Peri

Dergiler